Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İşte karantina ve test şartı olmadan seyahat edebileceğiniz ülkeler

Bazı ülkeler, yaklaşan kış mevsimiyle birlikte yeni kısıtlamalara hazırlanırken, salgın öncesi geçerli vize kurallarına göre Türkiye'den seyahat edilebilecek ülkeleri sizin için derledik.

Reklam
İşte karantina ve test şartı olmadan seyahat edebileceğiniz ülkeler
21 Ekim 2020 - 08:29
Reklam

Dünyayı esir alan koronavirüs salgını, beraberinde sınırların kapatılması ve uçuşların iptali gibi tedbirleri de yanında getirirken birçok kişi seyahat planlarını ertelemek zorunda kaldı. 

Türkiye'de 11 Haziran'dan itibaren belirlenen yeni kurallara ve kısıtlamalarla yeniden başlayan uluslararası uçuşlarda pek çok ülke geçerli bir vizeye sahip olmanızın dışında PCR testi ve karantina gerekliliklerini yerine getirme şartı koşarken salgında karantina uygulamadan ve test istemeden Türkiye'den gidebileceğiniz ülkeleri sizler için sıraladık.

 


İşte karantina ve test şartı olmadan Türkiye'den seyahat edilebilecek ülkeler:

1) Brezilya: Sokakta maske takmak zorunlu ancak karantina yok. Ayrıca Türk vatandaşlarından PCR testi de istenmiyor.

2) Malta: Çeşitli formları ülkeye varışta teslim etmeniz yeterli olacak. Ülke Türklerden test istemiyor ve karantina uygulaması da yok.

3) Belarus: Ülkede şu anda test ve karantina uygulaması yok.

4) Moldova: Bilet ve otel belgelemesi şartı ile PCR tesi ve karantina şartı aranmıyor.

Bu ülkelerin dışında Ukrayna, Bulgaristan, Karadağ, Makedonya, Kosova ve Sırbistan'da da test ve karantina şartları istenmiyor. Ancak hangi ülkelere gidebileceğinizi iyice araştırmanız gerekli. Daha fazla bilgi için gidilecek ülkelerin sağlık bakanlıklarının web sitelerinin incelenmesi ve nereye ve hangi şartlarda gidebileceğinin (karantina vb. durumları) mutlaka incelenmesi gerekiyor.

Bazı ülkeler kapılarını yabancılar için açsa da koronavirüs için ek bir sağlık sigortası talep ediyor. Bu sigorta sayesinde kaldığınız sürede hastalanırsanız ücretsiz tedavi olabiliyorsunuz.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum