Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte otellerde 'eğlencesiz yılbaşı' geçirmenin maliyeti!

Geçtiğimiz yıllarda sanatçılı eğlencelerle, büyük partilerle yılbaşı eğlenceleri düzenleyen oteller bu yıl  koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan kuralar ve sokağa çıkma yasağı nedeniyle sakin programlar oluşturdu.

  • Reklam
İşte otellerde 'eğlencesiz yılbaşı' geçirmenin maliyeti!
15 Aralık 2020 - 13:54
Reklam
Yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, otellerde yeni yıla girmek isteyenler sokağa çıkma yasağının başladığı 31 Aralık’ta otele giriş yapıp, sokağa çıkma yasağının bittiği 4 Ocak günü çıkış yapabilecek. 

Yılbaşı gecesi ve sonrasında 4 gün evde kalmak istemeyenler, yasak başlamadan önce planlarını yaparken, Türkiye’nin dört bir tarafındaki otellere yılbaşı için rezervasyonlar yapılmaya başladı. Otellerde geçmiş yılbaşı dönemlerinde olduğu gibi sanatçılı ve eğlenceli büyük programlar yapamazken, yılbaşı dönemi için farklı paketler hazırlandı.


Geçtiğimiz yıllarda her yıl sanatçılı bir yılbaşı programı yapılan Antalya Belek'te faaliyette olan 5 yıldızlı bir otelde bu yıl gece 22.00’ye kadar canlı müzik izinleri varsa bu saatten sonra herhangi bir eğlence düzenlenmeyecekken ancak otel lobisinde ve diğer alanlarda tüketicilerin eğlenebilmesi mümkün olabilecek. Eğer Antalya’da yeni yılı karşılamak istiyorsanız yılbaşı gecesi gala yemeği de dahil 4 gece için ödemeniz gereken ücret en az 6 bin TL. Büyük çoğunluğunda yılbaşı gecesinde pandemi nedeniyle farklı bir eğlence düzenlenmeyen Bodrum otellerinde de saat 22.00’den sonra otel olanaklarından yararlanmak mümkün olacak. Eğer Bodrum’da iki kişi 4 gece konaklama yapmak isterseniz ödemeniz gereken ücret 4 bin 500 ile 6 bin TL arasında değişiyor.

Eğer Bolu’da karlar altında yeni yıla girmek istenirse ödenmesi gereken ücret iki kişi için yaklaşık 25 bin TL’yi buluyor. Tüm otellerde oluşturulan kampanyalar dahilinde sunulan fiyatlar odanın konumuna göre değişiklik gösterirken iki kişi için 4 gecelik konaklamalı fiyatlar 6 bin Euro’ya kadar çıkıyor.

  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum