Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte turizmin başkenti Antalya'nın Ramazan Bayramı tatili verileri

Ramazan Bayramı tatilinin ardından veriler de açıklandı.

  • Reklam
İşte turizmin başkenti Antalya'nın Ramazan Bayramı tatili verileri
10 Haziran 2019 - 15:18
Reklam

Turizmin başkenti Antalya Ramazan Bayramı tatilinde rekor sayıda turist ağırladı. Kent, Razaman Bayramı tatilinde 1 milyonu aşkın yerli turisti ağırlarken, 1-9 Haziran aralığında gelen yabancı turist sayısı 654 bin 90 kişi oldu. Özellikle Side, Alanya, Belek, Olimpos, Adrasan, Kaş gibi destinasyonlar binlerce yerli ve yabancı turisti birlikte ağırladı.

 

Yerli ve yabancı turist sirkülasyonu yaşanan Antalya'da havalimanları gelen yolcularla doldu. Antalya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre, Antalya Havalimanı ve Gazipaşa Havalimanı aracılığıyla 1-9 Haziran tarihleri arasında gelen yabancı turist sayısı 654 bin 90 kişi olurken, 8 Haziran Cumartesi günü 85 bin 205 turistin geldiği Antalya'da tüm zamanların gün rekoru kırıldı. 1 milyonu aşkın yerli turistin bayramı geçirdiği Antalya'da, otellerin tamamı doldu. Otellerin yanı sıra yazlıkçılar ve çevre illerden gelen günübirlik tatilciler de sahilleri doldurdu.

 

9 Haziran itibarıyla Antalya ve Gazipaşa havalimanları olmak üzere kente gelen toplam yabancı turist sayısı ise 3 milyon 953 bin 879'a yükseldi. Hem haziran ayı rakamları hem de toplam rakamlarda geçen yıla göre yüzde 18'lik artış gerçekleşti. 3 milyon 873 bin 621 turist Antalya Havalimanı'na, 80 bin 258' turist ise Gazipaşa Havalimanı aracılığıyla Antalya'ya indi.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum