Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

İyilik hareketi büyüyor! İstanbul'un ilk Deliler Kahvehanesi

2008 yılında ihtiyaç sahiplerine destek olmak için İstanbul'da Derviş Baba Deliler, Abdallar, Meczuplar ve Aşıklar adlı kahvehanede başlatılan iyilik hareketi gün geçtikçe büyüyor.

İyilik hareketi büyüyor! İstanbul'un ilk Deliler Kahvehanesi
11 Ocak 2020 - 08:50
Reklam

2008 yılında ihtiyaç sahiplerine destek olmak için İstanbul'da Derviş Baba Deliler, Abdallar, Meczuplar ve Aşıklar adlı kahvehanede başlatılan iyilik hareketi gün geçtikçe büyüyor.

 

Deliler ve Veliler Derneği çatısı altında kurulan kahvehane, market, pansiyon, kırtasiye derken şimdilerde ise butik ve aşevi ile yardıma muhtaçları umut oluyor. Deliler ve Veliler Derneği Kurucusu Ali Denizci, sokakta kadın ve ihtiyar bırakmayacağını söylüyor.

 

Balat'ta bulunan Derviş Baba Deliler, Abdallar, Meczuplar ve Aşıklar Kahvehanesi ilk bakışta sıradan bir yer gibi görünse de aslında içerisinde birçok hikaye ve yaşanmışlık barındırıyor. 2008 yılında ihtiyaç sahiplerine destek olmak için faaliyete başlayan Derviş Baba Deliler, Abdallar, Meczuplar ve Aşıklar Kahvehanesi'nin gönüllü çalışanları hiç bitmiyor. Kahvehane, pansiyon, market, kırtasiye derken şimdilerde de aşevi, ve butik ile ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor


"Biz holding kurmuyoruz sadece yardım etmeye çalışıyoruz" diyen 
Deliler ve Veliler Derneği Kurucusu Ali Denizci "Yolda kalanın yola devam etmesini sağlamak zorundayız. İnsanlar çeşitli nedenlerle sokak da kalabiliyor. Mesela kanser hastası bir ablamız var onun tedavisini karşıladık. Ve ona ev tuttuk. Bir başkasının psikoloğa ihtiyacı var. Eski bir madde ve alkol bağımlısı olduğum için bu konuda gelenler var. Aşevimiz var her gün 200 kişi karnını doğuruyor. Pansiyonumuz var" dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum