Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kabus uçağı! Neredeyse herkesin testi pozitif çıktı

Koronavirüs salgını tüm dünyada sürerken en ağır etkilenen ülkeden ürküten haber daha geldi.

  • Reklam
Kabus uçağı! Neredeyse herkesin testi pozitif çıktı
20 Nisan 2021 - 22:48
Reklam
Dünya genelinde koronavirüs ölümleri üç milyonu aşmışken kalabalık nüfusu ve alınan önlemlerin yetersizliği nedeniyle salgında ağır bir bilanço ödeyen Hindistan, bu kez başka bir korkunç haberle dünya manşetlerine taşındı.

Yeni Delhi Hong Kong seferini yapmakta olan uçakta yer alan yolculardan en az 49'unun koronavirüs testlerinin pozitif çıkması sonrasında Hong Kong, Hindistan'dan gelen tüm uçuşları yasakladığını açıkladı.


Yapılan açıklamada koronavirüs testleri pozitif çıkan tüm yolcuların Hindistanlı tur operatörü Vistara tarafından kaldırılan 4 Nisan uçuşunda yer aldıkları belirtildi.


Yolculardan 49'unun pozitif çıktığı uçuştaki rakam Hong Kong'un toplam günlük vaka sayısından fazla. Hong Konglu yetkililer yaşanan olay sonrasında Hindistan, Pakistan ve Filipinler'den tüm uçuşları iki hafta süreyle durdurduğunu açıkladı. 


Uçağın normal koşullarda 188 yolcu kapasiteli olduğu ancak bahsi geçen uçakta toplam kaç yolcu olduğu açıklanmazken testi pozitif çıkan yolcularla birlikte uçuşta bulunan tüm yolcuların Hong Kong'da geçerli olan iki haftalık otel karantinasında kalacağı açıklandı.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum