Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kaçak yolcu uçağın iniş takımlarında 11 saat seyahat etti!

Kaçak yolcu bir kargo uçağının iniş takımlarında 11 saat seyahat metti.

  • Reklam
Kaçak yolcu uçağın iniş takımlarında 11 saat seyahat etti!
26 Ocak 2022 - 11:10
Reklam
Güney Afrika'nın Johannesburg kentinden Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki Schiphol Havalimanı'na inen bir kargo uçağının iniş takımlarında bulunan kaçak yolcu ile ilgili olarak Hollanda polisi tarafından açıklama yapıldı.

Kaçak yolculuk yapan adam uçağın burun tekerleği bölümünde canlı bulunduğu ve stabil durumda hastaneye kaldırıldığı, söz konusu adamın yaşının ve uyruğunun henüz belirlenmediği aktarılırken Hollanda Kraliyet Askeri Polis Sözcüsü Joanna Helmonds ise adamın hala hayatta olmasının oldukça dikkat çekici olduğunu söyledi.


İtalyan kargo havayolu şirketi Cargolux Italia'ya ait olan uçağın uçuş verilerine göre pazar günü Johannesburg’dan Amsterdam'a yaptığı seferinde Kenya'nın başkenti Nairobi’de aktarma yaptığı belirtildi. Kaçak yolcunun uçağa Güney Afrika’dan mı yoksa Kenya’da mı bindiği henüz netlik kazanmadığı aktarılırken Johannesburg-Amsterdam uçuşunun yaklaşık 11 saat sürdüğü ifade edilerek, yüksek irtifada soğuk ve düşük oksijen nedeniyle kaçak yolcunun hayatta kalmasının çok nadir bir durum olduğu belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum