Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Karamsarlığa yer yok dedi, 104 ülkeden 1154 turizmciyi bir araya getirdi

Koronavirüs salgını sonrasında turizm sektöründe moral ve motivasyonu yüksek tutmak amacıyla Uluslararası online çalıştaylar düzenleyen TravelShop Turkey, son etkinliğinde düğün, festival, event, ekoturizm, gastronomi turizmi alanlarında faaliyet gösteren dünyanın önde gelen Turizm STK başkanlarını bir araya getirdi.

  • Reklam
Karamsarlığa yer yok dedi, 104 ülkeden 1154 turizmciyi bir araya getirdi
24 Mayıs 2020 - 05:06
Reklam

Koronavirüs salgını sonrasında turizm sektöründe moral ve motivasyonu yüksek tutmak amacıyla Uluslararası online çalıştaylar düzenleyen TravelShop Turkey, son etkinliğinde düğün, festival, event, ekoturizm, gastronomi turizmi alanlarında faaliyet görteren dünyanın önde gelen Turizm STK başkanlarını bir araya getirdi.

 

Birbirinden farklı alanlardan 104’den ülkeden 1154 turizmcinin kayıt yaptırdığı, Turizm STK'larının aynı panelde konuşmacı olarak katılarak bilgi ve tecrübelerini paylaştığı etkinlikle ilgili olarak açıklamalarda bulunan TravelShop Genel Müdürü Murtaza Kalender şu bilgileri paylaştı:

 

“Daha önce 5 kez başarıyla tamamladığımız Turizmde Moral ve Motivasyon Çalıştayımızın 6.sını dünyanın en yeni trendleri olan ve en çok para harcanan sektörlerinin başında gelen Düğün, Festival, Event, Eko Turizm, Gastronomi Turizmi Dernek Başkanlarıyla birlikte, Dünya Tur Operatörleri Birliği Başkanının da konuşmacı olarak katılması Turizm camiamız ve ülkemiz adına çok önemliydi. Yapmış olduğumuz bu çalıştayın amacı turizmi 81 ile yaymak ve 12 ay sürdürülebilir turizmi ülkemizde yaygınlaştırmaktı. Bu anlamda, ifade etmek isterim ki, yapmış olduğumuz bu çalışmalar ülkemiz ve turizm sektörü adına çok önem arz ediyor.''

 

Sektöre moral ve motivasyon vermek amacıyla düzenledikleri etkinliklere ara vermeden devam edeceklerini belirten Kalender, bir sonraki Online Çalıştayın 10 Haziran 2020 tarihinde saat 17:00’da gerçekleşeceğini, katılmak isteyenlerin www.travelshopturkey.com/OnlineMeeting.html adresinden ücretsiz kayıt yaptırarak etkinliğe katılabileceklerini söyledi.

 

Online çalıştaya katılım gösteren bazı konuşmacıların yaptıkları açıklamalar şu şekilde:

 

Uluslararası Destinasyon Düğünleri Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkan & Kurucusu Bayan Kitzia Morales:

“Düğün Turizmi dünyada çok önemli bir yere sahip, insanlar artık değişik ülkeler ve şehirlerde düğün yapmaya başladılar. Dünyada en çok para harcanan organizasyonların başında elbette Düğünler geliyor. 2021 yılında tekrar düğünler gündeme gelecek.”
 

 

Modern Yiyecek Turizminin kurucusu ve Dünya Gastronomi Seyahatleri Derneği (WFTA) Başkanı Bay Erik Wolf:

“Dünyada yeme içme kültürü yani Gastronomi Turizmi hızlı bir tırmanışta. Bizler, sadece bir ülkenin yemek kültürünü değil, tarih, yaşam biçimi ve doğasını da tanıtıyoruz. Bu açıdan WFTA, çok önem arz eden bir organizasyon. Bizler, elimizden geldiğinde dünyanın farklı yemek kültürlerini tanıtmaya çalışıyoruz.”

 

Uluslararası Festival ve Etkinlik Derneği (IFEA World) Başkan ve CEOsu Bay Steven Wood Schmader:

“Biz dünyada birçok festival ve etkinliği organize eden bir dernek olarak Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biriyiz denilebilir. Şu anda bütün müşterilerimiz bu salgının sonlanmasını bekliyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde bu tur etkinlikler hızla ve daha önce olduğu gibi devam edecektir.”

 

Uluslararası Eko Turizm Örgütü (TIES) Direktörü Bay Jon Bruno

“Biz Eko turizmi temsilen, dünyada en çok farkındalık yaratan, doğanın dokusunu koruyan bir derneğiz. Bizim müşterilerimiz daha bilinçli ve doğayı, kültürü ve yaşam formlarını koruyup kollayan bir kitle.  Dünyanın birçok ülkesinden üyelerimiz mevcut. Covid 19 Pandemisinden dersler çıkararak doğayla barışık bir şekilde, çevreyi ve havayı kirletmeden etkinliklerimize kaldığı yerden devam edeceğiz.”    

 

Güney Hindistan Global Tur Operatörleri Derneği (SIGTOA) Başkanı Bay Kishore KV

“Hindistan, dünyaya en çok turist gönderen ülke. Özellikle Türkiye’ye seyahat başı çekiyor. Pandemi sonrası Türkiye yine en popüler destinasyonlardan biri olacaktır.

 

ISTTA Başkan Yardımcısı Eyüp Babür:

“İstanbul dünya Turizminin en gözde destinasyonlarından biri, birçok uluslararası marka ve yerel zincirleriyle şimdiden gerekli önlemleri aldık, Istanbul Pandemi sonrası çok kısa sürede toparlanacak bir destinasyon.”

 

Turizmin kıtaları birleştiren, kültürleri bir araya getiren, insanları mutlu edip motivasyonlarını sağlayan en saygın meslek guruplarından birisi olduğunu, dolayısıyla, kıtaları birleştirip, kültürleri barıştırıp insanları mutlu etmek istiyorsak Turizme sahip çıkılması gerektiğini belirten Kalender ''Bizler motivasyon ustasıyız, Turizmde karamsarlığa yer yoktur'' mesajıyla oturumu kapattı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum