Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Katar'ın 5 yıldızlı otel konforundaki metrosu

Katar'ın başkenti Doha'da 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında inşa edilen metronun ilk etabı hizmete girdi

Katar'ın 5 yıldızlı otel konforundaki metrosu
10 Ocak 2020 - 15:30
Reklam

Katar'ın başkenti Doha'da 2022 FIFA Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında inşa edilen metronun ilk etabı hizmete girdi.

 

6 yıldır yapımı devam eden metronun kırmızı hattı halkın kullanımına açıldı. Metro ağı tamamlandığında toplam 300 km uzunluğunda ve 100 istasyonlu olacak. Trenlerin içi ise görenlerin gözlerini kamaştırıyor.

2026 yılında tamamlanması planlanan metro toplam 300 km uzunluğunda ve 100 istasyonlu olacak. İslam mimarisi örnek alınarak inşa edilen metro istasyonlarında mescit de bulunuyor. Tamamıyla sürücüsüz çalışan vagon ve lokomotiflerin dış tasarımlarıysa Arap atlarından ilham alınarak yapılmış.

 

Metro lüks koltukları ve teknolojisiyle dikkat çekiyor. Katar'ın en büyük altyapı projelerinden biri olan metro, Dünya Kupası için hazırlanan ilk metro özelliğini taşıyor. Başkentteki 5 stadyuma doğrudan sefer yapacak sürücüsüz metro, 3 stadyuma ise başka araçlarla aktarma yapılarak ulaşım imkanı sağlayacak. 

Futbolseverler stadyumların yanı sıra otellere, şehir merkezine ve havalimanına da kolaylıkla ulaşabilecek. Katar, FIFA Dünya Kupası'na 21 Kasım-18 Aralık 2022 tarihlerinde ev sahipliği yapacak. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam