• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

KDV indirim süreleri ile ilgili flaş gelişme!

Koronavirüsden etkilenen ekonomik faaliyetlere destek sağlanması amacıyla katma değer vergisi (KDV) oranlarında yıl sonuna kadar geçerli olan indirim oranları süreleriyle ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

  • Reklam
KDV indirim süreleri ile ilgili flaş gelişme!
23 Aralık 2020 - 05:38
Reklam
Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, koronavirüsden etkilenen ekonomik faaliyetlerin hızla normalleşmeye dönmesine katkı sağlanması amacıyla bazı hizmetlerde geçici olarak yıl sonuna kadar vergi indirimleri uygulanacak.

Yayımlanan karara göre belirlenen sektör ve iş kollarında tanımlı mal ve hizmetlerin sunulmasında uygulanan KDV oranları, 31 Mayıs 2021 tarihine kadar yüzde 8’e olarak uygulanmaya devam edecek.


KDV indirimlerinin devam ettiği sektörler şu şekilde:


İş yeri kiralama hizmeti, kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark giriş ücretleri, düğün, nikah, balo ve kokteyl salonlarında verilen organizasyon hizmetleri, berberlik ve kuaförlük hizmetleri ile güzellik salonunda verilen hizmetler, terzilik, giyim eşyası ve ev tekstil ürünlerinin onarım ve tamiratı, ayakkabı ve deri eşyaların onarımı ile ayakkabı boyama hizmetleri, kuru temizleme, çamaşırhane, giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri ile halı ve kilim yıkama hizmetleri.


Oranlar Temmuz ayında yüzde 18’den yüzde 8’e çekilmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum