Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kemal Duranoğlu: ''Tam kapanma otellerin ekmeğine yağ sürdü''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan kademeli normalleşme adımları tartışmaları da beraberinde getirdi.

  • Reklam
Kemal Duranoğlu: ''Tam kapanma otellerin ekmeğine yağ sürdü''
01 Haziran 2021 - 19:01
Reklam
Kademeli normalleşmeyle birlikte akşam saat 21.00'a kadar müşteri ağırlayabilecek olan kafe, bar ve restoranlar uygulamanın işletmelere yaramadığı görüşünde.

Saat 21.00'da havanın bile kararmadığı ve müşterinin tam gelme saatinde kapandıklarını ve kademeli normalleşmenin işletmeler olarak kendilerine hiçbir faydası olmadığını belirten ve esnafın dükkanlarını açıp bir ümit beklemeye başladıklarını söyleyen Kumkapı Restoranları Derneği Başkanı Kemal Duranoğlu açılmanın yetersiz olduğunu belirtti.


Bu kapanma sürecinin turizm sekötründe faaliyet gösteren otellerin ekmeğine yağ sürdüğünü söyleyen Duranlıpğlu şunları söyledi:


''Oteller otelciliği bırakıp restorancılık yapmaya başladı. Ciddi rakamlar kazandılar. Otel altı restoranlar da otelleri kullanarak artı kazanç elde ettiler. Bu işten mağdur olanlar, geçmişten bu yana gerçekten turizme emek verenler bunun bedelini ödedi. Kurumsal olarak turizme hizmet veren çarşılar cezalandırıldı. Bunun içinde Kumkapı, Samatya, Nevizade ve Çiçek Pasajı var. Buralar esnaf kitlesinin çok olduğu yerler. Gerçek anlamda da istihdam var. Türkiye genelinde 8 milyona yakın insanın çalıştığı bir sektör bu. Ve cezalandırılan bu sektördeki bizler olduk.''


İşletmelere en az saat 24.00'a kadar izin verilmesi gerektiğini söyleyen Duranoğlu şöyle devam etti:

''İnsanlar gelsin yemeğini yesin, sohbetini etsin. Zaten her türlü sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymuşuz. Ben dün gece saat 1.30'da taksiye bindim. Taksiciyi aradılar, beş masamız var, gel diyorlar. Nasıl olur dedim, otel altı dedi. Otel altı restoranlara izin veriyorlar. Burada günah keçisi biz miyiz? Burada 5 bin kişinin aynı anda yemek yiyebileceği bir çarşı gittikçe küçülüyor. Pandemi bitecek, mal sahibi ile kiracı icralık olacak. Olaylar yaşanacak. Sayın Cumhurbaşkanımızdan istirham ediyoruz. Bu saatler 24.00'e kadar uzatılsın. Bu insanlar çok mağdur.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum