Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kimlikle seyahat edilen ülke sayısı artıyor! İşte yeni eklenecekler

Türk vatandaşlarının sadece kimlikle yurt dışına çıkarak seyahat edecekleri ülkelerin sayısı artıyor

Kimlikle seyahat edilen ülke sayısı artıyor! İşte yeni eklenecekler
03 Eylül 2021 - 05:30
Reklam
Son olarak Türk vatandaşlarının Azerbaycan'a seyahatlerinde vize ve pasaport engeli ortadan kalkarken, kimlikle seyahat edilebilecek ülkelere yenileri eklenmeye devam ediyor.

Yıl sonunda Sırbistan'a yapılacak seyahatlerde sadece çipli kimlik uygulamasına geçilmesi beklenirken, Belarus ve Rusya ile de benzer anlaşmaların yapılmasının yakın olduğunu belirtiliyor. Bu üç ülke ile de kimlikle seyahat uygulaması faaliyete geçerse Türk vatandaşlarının vizesiz ve pasaportsuz gidebileceği ülke sayısı sekize çıkmış olacak. Türkiye daha önce Gürcistan, KKTC, Moldova, Ukrayna ve Azerbaycan ile çipli kimlik uygulamasına geçmişti.


Türk vatandaşları ayrıca Arjantin, Brezilya, Arnavutluk, Bahreyn, Bolivya, Bosna-Hersek, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Endonezya, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Haiti, İran, Irak, Jamaika, Kamboçya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Lübnan, Malezya, Meksika, Moğolistan, Özbekistan, Panama, Paraguay, Peru, Singapur, Şili, Tayland, Tunus, Uruguay, Ürdün ve Venezuela ile birlikte toplam 74 ülkeye vize almadan sadece pasaportla seyahat edebiliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum