Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KKTC'nin en büyük otel zinciri kapısına kilit vurdu!

Koronavirüs salgınının ekonomik yükü tüm dünyada başta turizm sektöründe ağır şekilde hissedilmeye devam ederken salgın Kıbrıs'taki turistik işletmeleri de vurdu.

Reklam
KKTC'nin en büyük otel zinciri kapısına kilit vurdu!
04 Ocak 2021 - 16:28
Reklam

Adanın kuzeyinde ve güneyinde birçok tesis kepenk indirirken, son olarak KKTC'nin en büyük oteller zinciri süresiz kapanma kararı aldı.

Koronavirüs salgınının gölgesinde yaşanan ekonomik kriz tüm dünyada olduğu gibi Kıbrıs’ta, özellikle Kıbrıs Türk tarafında da derinden hissedilirken pandeminin ekonomik artçı sarsıntıları nedeniyle, KKTC'de birçok büyük işyeri faaliyetlerini askıya alıyor, bazı işletmeler de çalışma saatlerini kısaltıyor.


KKTC medyasına yansıyan son haberlere göre, KKTC'nin en büyük otel zincirlerinden biri olan Merit Grubu, ekonomik belirsizlik ve kararsızlığın devam etmesi nedeniyle süresiz kapatma kararı alırken Genel Müdür Aybars Kutluba kapanma sebebinin alınan kararlarda ekonominin tamamen göz ardı edilmesi olduğunu belirtti.


Gerek vergi gerekse piyasa ödemelerini eksiksiz yaptıklarını ayrıca çalışma arkadaşlarına da imkanları ölçüsünde sahip çıktıklarını belirten Kutluba şunları söyledi:


''Bugün geldiğimiz nokta itibarı ile kararsızlığın ve belirsizliğin halen devam etmesinden dolayı KKTC’nin en büyük oteller zinciri olan Merit otellerini süresiz olarak kapatma kararı almak zorunda kaldık''
KKTC'li turizmciler özellikle adaya belli süreliğine karantinasız girişlerin askıya alınması kararına karşı çıkarken vaka sayılarının artması ve aşı sürecinin gecikmesiyle beraber, Karpaz’dan Limasol’a kadar birçok kuruluş kepenk indirmek durumunda kaldı.

Merit Otelleri'nin süresiz olarak kapanma kararından önce de, adanın kuzeyinde ve güneyinde birçok büyük ve orta ölçekli turistik tesis faaliyetlerini sonlandırmıştı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum