Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

'Koronalı dönenlerin yüzde 90'ı Türkiye'den' açıklaması sonrası uçuşlar durduruluyor

Rusya ile Türkiye'nin, turizm sezonunun bitmesini de göz önünde bulundurarak, bazı uçuşları durdurma konusunu gündeme aldıkları bildirildi. 

'Koronalı dönenlerin yüzde 90'ı Türkiye'den' açıklaması sonrası uçuşlar durduruluyor
02 Kasım 2020 - 18:15
Reklam

Rusya'ya yurt dışından dönen koronavirüslü kişilerin yüzde 90'ının Türkiye'den geldiğinin açıklanmasının ardından, Moskova ile Ankara'nın iki ülke arasında yolcu uçuşlarını sınırlandırma ihtimalini görüştükleri belirtildi.

İnterfaks ajansının ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırılan habere göre, iki ülke arasında öncelikle charter uçuşlarının durdurulabileceği öne sürüldü.


Rusya’nın halk sağlığı denetçisi Rospotrebnadzor’un başkanı Anna Popova bir hükümet toplantısında, pandemi nedeniyle kapatılan sınırların kısmen açılmasından beri yurt dışına çıkıp ardından ülkelerine koronavirüs pozitif olarak dönen kişilerden yüzde 90’ının Türkiye’den geldiğini belirtti.
 


Bu konuda birtakım önlemler alınması gerektiğini kaydeden ve Hükümet bünyesindeki koronavirüsle mücadele koordinasyon konseyinin toplantısında açıklamalarda bulunan Popova Rusya’ya yurt dışından dönen 10 bini aşkın kişinin koronavirüs testinin pozitif sonuç verdiğini, bunların yüzde 90’ının da Türkiye’den ülkelerine geri gelen vatandaşlar olduğunu belirtti.

Popova ayrıca koronavirüs pandemisi nedeniyle kapatılan sınırların Ağustos başında yeniden açılmasından bu yana Türkiye’den neredeyse 1 milyon 500 bin kişinin Rusya’ya döndüğünü de kaydetti.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum