Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Koronavirüs gölgesinde güvenli ve ucuz tatil için ipuçları

Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte aylardır evlere kapanmaktan bıkan herkesin aklındaki soru, Covid-19 pandemisinde nasıl güvenli tatil yaparız?

Reklam
Koronavirüs gölgesinde güvenli ve ucuz tatil için ipuçları
03 Temmuz 2020 - 14:53

Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte aylardır evlere kapanmaktan bıkan herkesin aklındaki soru, Covid-19 pandemisinde nasıl güvenli tatil yaparız?

Hiçbir virüs, alınan önlemlerden daha güçlü değildir diyen uzmanlara göre, güvenli tatil için birinci şart tatil yapacak kişilerin yeni normallere titizlikle uyması. Uzmanların ortak görüşü tatile karar verildiği andan itibaren özellikle uçuşlarda ve sonrasında da transfer, otel, restoran, kafe, plaj, havuz gibi ortamlarda kalabalıklaşmama, sosyal mesafeyi koruma, gerekli yerlerde maske kullanma gibi koronavirüs sertifikasyon kurallarına uyulursa tatil sorun olmayacaktır şeklinde.


İşte uzmanlara göre güvenli tatil için dikkat edilmesi gerekenler:

* Tatil yapacağınız otelin, tatil köyünün ya da butik işletmenin koronavirüs sertifikasının olup olmadığını araştırın. İşletmenin, kuralları titizlikle uygulayıp uygulamadığını gözlemleyin.

* Mümkünse küçük gruplar halinde mavi tur, karavan turları yapın. Oda sayısı yüksek tesisler yerine en fazla 10-15 odalı, hijyen açısından güvenilir, bahçesi olan tesisleri tercih edin.

* Tatile otobüs, uçak yerine kendi aracınız ya da kiralayacağınız araçlarla gidin. Bu sayede giitiğiniz yerde sabit kalmayıp merkez dışında, daha sakin, daha uygun fiyatlı tesislerde de konaklama imkânınız olacaktır.

* Kalabalık ortamlarda mayoyla da olsa maske takın. Deniz ve havuz suyundan çok sosyal mesafenin bozulmasından korkun. Her fırsatta duş almaya özen gösterin.

 

Pandemide uygun fiyatlı tatil için 4 öneri

Tatilinizi İnternetten Satın Alın:
En uygun fiyatlı tatile internetten ulaşmak mümkün. Birçok tatil sitesi çok ciddi kampanyalar düzenliyor. İnternette her şeyi rahatlıkla inceleyip, tüm detayları okumak ve gerekiyorsa aynı otele pek çok farklı siteden ulaşmak mümkün. Ne kadar bilgili olursanız o kadar ucuza konaklama imkanına sahip olmak sizin elinizde.

Son Dakika Fırsatlarını, Fırsat Sitelerini Takip Edin:
Pandemi dolayısıyla tüm tatil programları alt üst olduğundan kimse erken rezervasyon yapamadı. Fırsat siteleri aracılığıyla odalarını satan oteller ya da online satış yapan acentaların son dakika indirimleri, çoğu zaman erken rezervasyonu aratmaz. 

Ulaşım Dahil Seçeneğini Tercih Edin:
Tatile zorunluluktan dolayı hava yoluyla gitmek zorundaysanız, ulaşım dahil seçeneği sunuluyorsa mutlaka değerlendirin. Aynı otele bir başka acenta daha düşük fiyat verse de muhtemel ulaşım masraflarınızı da hesaplayarak, tercihinizi otel+ulaşım toplam rakamı üzerinden yapın.

Mutlaka Karşılaştırma yapın:
Oteller acentalarla ayrı ayrı anlaşma yaptıklarından, otel fiyatları acentalar arasında farklılık gösterebilir. Karşılaştırma sitelerini kullanarak acentalar arasında en uyun fiyatı vereni bulmak mümkün. Ayrıca, oteller de online rezervasyon yaptığından acenta fiyatı ile otelin kendi fiyatı da mutlaka kıyaslanmalı.


Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum