Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Koronavirüsün sıfır noktasından turizm atağı!

Koronavirüsün merkez üssü olarak kabul edilen şehir, yavaş yavaş iyileşerek ziyaretçilere yeniden açılıyor.

  • Reklam
Koronavirüsün sıfır noktasından turizm atağı!
16 Kasım 2020 - 10:15
Reklam
Pandemi nedeniyle durma noktasına gelen turizmi yeniden canlandırmak için hazırlanan “Wuhan’la Tanışın” başlıklı video 11 milyon nüfuslu, Hubei eyaletinin yönetim merkezi ve en büyük şehri olan kenti tanıtıyor.

Koronavirüs salgınının başlangıç noktası olarak kabul edilen Wuhan’ın Kültür ve Turizm Büro’su tarafından sosyal medya platformlarından paylaşılan video, Çinli turistin ve Çin’i ziyarete gelen yabancıların ilgisini çekmeyi umuyor.


Bölgede yapılabilecek çeşitli turistik faaliyetlerle birlikte mutlu ve gülen sakinlerinin göründüğü videonun fonunda ise hareketli mahalleler ve yükselen gökdelenler yer alıyor.


Yayınlanan videoda şehir hakkında “Wuhan güzelliğini sunarken asla cimri değildir. Onu seven insanlar olarak bu güzelliği daha fazla insanın anlamasını umuyoruz” sözleri yer alırken The Telegraph’ın Haziran ayında yaptığı haberde, Wuhan’ı popüler bir karanlık turizm destinasyonu olarak nitelemesinin ardından bir çok insan Wuhan’ı ziyaret etmeye başlamıştı.

Karanlık turizm kavramını günümüz tarihi hakkında bir öğrenme aracı olarak gördüğünü söyleyen bölgeye turistik amaçlı giden ziyaretçiler ise gazeteye yaptıkları açıklamada “Çin’i ziyaret ederek kendini eğitmenin ve yaşananların içine dalmanın iyi bir şey olduğunu düşünüyoruz. New Orleans ve Los Angeles’ta bulunan Museum of Death’i (Ölüm Müzesi) ziyaret etmek gibi ve orayı görmek oranın tarihiyle bağ kurabilmemize yardımcı oldu” ifadelerini kullandılar.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum