Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Krizi fırsata çevirdiler! Senede 250 milyar Euro harcayan Çinli turistin peşindeler

Avrupa'daki tur şirketleri senede 250 milyar euro döviz bırakan Çinli turistlerin kıtaya yeniden gelmesi için çalışmalar yapmaya başladı.

  • Reklam
Krizi fırsata çevirdiler! Senede 250 milyar Euro harcayan Çinli turistin peşindeler
22 Aralık 2020 - 19:58
Reklam
Covid-19 öncesinde Çin'den her sene 5 milyon turistin ziyaret ettiği Asya dışında Çinlilerin en çok tercih ettiği güzergah olan Avrupa ülkelerinde pazar salgın öncesi git gide büyümekteydi.

Çinli turistlerin Avrupa'da en çok gitiiği ülkeler arasında olan Fransa, İtalya ve İspanya'da aşılama kampanyaları başladıktan sonra sektörün hızla düzeleceği beklentisinde olan tur operatörleri şu anda Uzak Doğu'dan turistleri Avrupa'ya yeniden çekebilmek için hummalı bir çalışma içerisinde.


Çinli turistlere yönelik Avrupa'da gezi ve turlar düzenleyen Dragon Trail isimli şirketin iletişim müdürü Sienna Parulis Çinli turistlerin Avrupa'ya geldiklerinde her fırsattan istifade etmek istediklerini iafede ederek şunları söyledi: ''Çok zamanları olmadığı için, hayatta bir kere yapabilecekleri uzun bir gezi düzenliyorlar ve Avrupa'yı boydan boya dolaşıyorlar. Bu sebeple tur esnasında olabildiğinde yeni yerler görmeye çalışıyorlar."

Çinli turistlerin daha önceleri Avrupa'da popüler bölgelere gitme eğilimindeyken bu trendin yavaş yavaş değiştiğine dikkat çeken Çin Diplomasi Enstitüsü yaptığı açıklamada ''Çinliler artık hiç bilinmeyen şehir ve bölgeleri de görmek istiyor. Bunun yanında birçokları artık tarihi mekanları gezmek yerine, doğal bir ortamda dinlenmeyi tercih ediyor. Çin'de turizm anlayışı aslında bunun tam tersidir." ifadelerini kulandı.

İtalya Çin'den turist çekmek için reklam ve kampanyalar başlattı

Dijital teknolojileri kullanmaya oldukça meyilli olan Çinlilerin en çok tercih ettiği uygulamaların başında gelen Wechat isimli uygulamada İtalya'nın Milano kentinin tanımı için "Yes Milano" adlı bir tanıtım kampanyası başlatıldı. Benzer bir kampanya Tuscany bölgesi için de yakın bir zamanda Wechat'te yerini alacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum