• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''En büyük silahımız Güvenli Turizm Sertifikası''

Antalya ANFAŞ Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Lastminute Turizm Pazarlama Fuarı, yaklaşık 1500 yurt dışı turizm profesyoneli ve seyahat acentasının katılımıyla açıldı.

  • Reklam
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan: ''En büyük silahımız Güvenli Turizm Sertifikası''
26 Nisan 2021 - 16:39
Reklam
Fuarın açılışını yapan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan burada yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınının tüm dünyada ekonomiler üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu dile getirdi.

Geçen seneyi en az zararla atlatabilmek için Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu kararıyla tedbirler aldıklarını ve turizm faaliyetlerinin başladığını hatırlatan Alpaslan, 2020 yılında dünyaya örnek olacak şekilde başlatılan Güvenli Turizm Sertifika Programı'nın yerinde ve doğru bir şekilde uygulanmasıyla kayıpların diğer ülkelere göre biraz daha düşük seviyede olduğunu belirtti.


Vaka sayıları istenilen seviyeye düştüğünde sektörde ek tedbirler alarak kararlı adımlar atmaya devam edeceklerini ve turizm sektöründe aşılamanın Mayıs sonuna kadar bitmesini hedeflediklerini söyleyen Alpaslan şunları kaydetti:


''Aşılanma süreci tamamlanana kadar ve salgının gündemimizin çok daha gerilerine düşene kadarki süreçte Güvenli Sertifika Programı bizim en büyük silahlarımızdan biri olacak. Bunu aynı kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Turizm sektörümüzün çalışanlarının mayıs ayı sonuna kadar aşılanmasını yaparak, Güvenli Turizm Sertifika Programı'nın yanında bu fuardan da dünyaya doğru bir mesaj vererek, Türkiye'de turizmin ne kadar sağlıklı ve doğru yapıldığını göstermek istiyoruz.''


Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı ise yaptığı konuşamad şunları kaydetti:

''Salgının en çok etkilediği sektörlerden biri seyahat ve konaklama sektörü oldu. Ümitlerimizi diri tutarak çalışmaya devam edeceğiz. Sektör, geçen sene dünya turizminin başlamasına öncülük etti. Bu fuarla da sektör öncülük edecektir.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum