Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurdu! Yasaklar iptal edildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sosyal medya hesabından açık ve kapalı mekanlarda sahnelenecek tiyatro, opera ve bale gösterileri hakkında kamuoyu duyurusu yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurdu! Yasaklar iptal edildi
16 Eylül 2020 - 10:40
Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açık ve kapalı mekanlarda sahnelenecek tiyatro, opera ve bale gösterileri hakkında sosyal medya hesabından kamuoyu duyurusu yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Koronavirüs salgını nedeniyle tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanmasına gelen tepkilerin ardından, açık ve kapalı mekânlarda sahnelenecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterilerinin yasak kapsamının dışına alındığını, söz konusu yasakların Covid-19 tedbirlerine uyulması koşuluyla açık ve kapalı mekânlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsillerini kapsamayacağını duyurdu.

Reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde açık ve kapalı mekanlarda sahnelenecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri bakanlığımızca 23.06.2020 tarihinde yayımlanan ‘Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi’ndeki kurallara uyulmak koşulu ile Hıfzıssıhha Kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır."

Koronavirüs salgını gerekçesiyle, açık alanlarda konser, gösteri, tiyatro, festival vb. etkinliklerin yasaklanmasının ardından karara birçok özel tiyatro tepki göstermiş, Tiyatro Kooperatifi bir basın açıklaması yaparak, özel tiyatroların çöküşe geçtiğini söylemişti.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Reklam