Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Kuşadası, TravelShop Turkey ile dünyanın en iyi 'Dini Tur Operatörleri'ne ev sahipliği yapacak

Türkiye’de ilk defa dini Workshop çalıştay etkinliği Kuşadası’nda gerçekleşiyor.

  • Reklam
Kuşadası, TravelShop Turkey ile dünyanın en iyi 'Dini Tur Operatörleri'ne ev sahipliği yapacak
02 Mart 2020 - 13:21
Reklam

Türkiye’de ilk defa dini Workshop çalıştay etkinliği Kuşadası’nda  gerçekleşiyor.

 

Türkiye'nin ve dünyanın her tarafındaki fuar ve workshoplarda ülke tanıtımını en iyi şekilde yapan TravelShop Turkey, bu kez dünyanın en iyi dini tur operatörlerini Türkiye'ye getirerek yerinde tanıtım yapıyor.

 

Ülke tanıtımına hız kesmeden devam eden, bu kapsamda çalışmalarına turizmin 12 aya yayılması ve ülkemizdeki dini tur destinasyonlarını ön plana çıkarmak amacıyla Workshop çalıştayı gerçekleştirecek olan TravelShop Turkey ve WorkShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

 

''Ege Bölgesi Türkiye’nin sadece yaz döneminde turist ağırlayan bir destinasyonu. Ancak yapacağımız bu çalışmalarla turizmi 12 aya yayarak alternatif turizmin gelişmesinde ciddi yol katedeceğiz. Düzenleyeceğimiz workshopa aralarında 20 ayrı ülkeden, Hristiyan, Yahudi ve İslami turları pazarlayan 50’den fazla dini tur operatörünün bulunduğu turizm profesyonelleri katılım sağlayacak.''

 

 

Ege Bölgesi'nin özellikle 7 kiliseler açısından çok önemli bir destinasyon olduğunu ve iyi bir çalışmayla Ege Bölgesi'nin dini turlarla turizmde hakettiği yere gelebilecğini kaydeden Kalender ''Sistemimizde 59 ayrı ülkeden 269 Hristiyan tur operatörü, 51 ayrı ülkeden 277 İslami tur operatörü, 39 ayrı ülkeden de 88 Yahudi tur operatörü var. Dini turlara katılan turistler kişi başı 1000 doların üzerinde harcama yapıyor. Yapacağımız çalışmalarla bölge turizmine ciddi bir hareketlilik getireceğiz'' dedi.

 

Koronavirüsünden dolayı insanların seyahate çıkma korkusunu göz önünde bulundurarak ve sorumluluk alarak bu etkinliği Kuşadası’nda gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Kalender şu açıklamalarda bulundu:

 

''Bu etkinlikler vesilesiyle bu korkuları atlatmalarını sağlayabiliriz. ITB Berlin turizm fuarının dahi iptal edilidği bir dönemde yapmış olduğumuz bu etkinlik daha da önem arzetmektedir. Tüm turizm STKlarını davet ediyor ve ümit ediyorum ki onlar da bizlerle birlikte olup ülke tanıtımını birlikte gerçekleştirmemize katkı sağlarlar. Zor günler geçiren ülkemizin ve camiamızın birliktelik halinde olarak daha başarılı bir tablo çizmesi sağlanabilir. Ayrıca, tüm turizm paydaşlarımız bu etkinliğe katılabilir ve katılım için ofisimizden Alper Yağcı ile coordinator@workshoptravelshop.com adresinden iletişim kurabilirler.''

 

Kuşadası'nda düzenlenecek olan workshop etkinliğinin programı şu şekilde:

 

11 Mart 2020

(13.00 – 13:30) Kayıt Alımı 

(13.30 - 14.00) Açılış Seremonisi ve Kurdele Töreni

(14.00 - 17.00) B2B Workshop Etkinliği

                    
Etkinlik Yeri: Suhan360 Hotel & SpaWorkShop etkinliği sonrası  İslami, Hristiyan ve Musevi olarak 3 farklı temalı olarak eğitim gezileri düzenlenecek.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum