• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mersin'deki orman yangınında bir otel alev aldı!

Mersin'in Gülnar ilçesinde dün sabah başlayan ve gece Silifke ilçesine sıçrayan orman yangını devam ediyor. Yangının ikinci gününde havadan ve karadan müdahale sürüyor.

  • Reklam
Mersin'deki orman yangınında bir otel alev aldı!
08 Eylül 2022 - 05:52
Reklam
Mersin’in Gülnar ilçesinde devam eden orman yangınında alevler D-400 karayoluna kadar ulaşırken Mersin'in Gülnar ilçesine bağlı Büyükeceli Mahallesi Karadere mevkiinde çıkan ve evlere kadar ulaşan orman yangına 850 personel, 11 uçak, 29 helikopter ve 138 arazözle müdahale ediliyor.

Akşama kadar süren çalışmalarda yerleşim yerine yangının ulaşması engellenirken rüzgarın da etkisi ile Kuzey doğu tarafına yönlenen yangın Karayar dağının arka kısmından Silifke ilçesi sınırlarına geldi. Eceli Tüneli'nin çevresini sararak Mersin Antalya D400 karayoluna kadar gelen alevler Pina Park Holiday Club Hotel'i (Sem Hotels) de sararken itfaiye ekipleri ağaçlar arasında yanan oteli söndürmeye çalışıyor.


Ayrıca AFAD Başkanlığı, Gülnar ilçesinde 450, Silifke ilçesinde ise 370 vatandaşın evlerinden tahliye edildiğini ve bu vatandaşların barınmaları için 843 kişilik tesis planlamasının yapıldığını bildirdi.


Yangının ikinci gününün ilk ışıklarıyla havadan müdahale tekrar başlatıldı. Uçaklar, yangın bölgesine yaptıkları sortilerle alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmasını engellemek için büyük çaba sarf ediyor. Yangının kontrol altın alınması için karadan müdahalelerin ise aralıksız sürdürüldüğü bildirildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum