Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Mete Vardar: ''82 milyondan en son O'nun Bakan olmasını isterdim''

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, katıldığı Instagram canlı yayınında sektöre ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Mete Vardar: ''82 milyondan en son O'nun Bakan olmasını isterdim''
01 Mayıs 2020 - 22:34
Reklam

Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, katıldığı Instagram canlı yayınında sektöre ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

TourismToday’den Haluk Özsevim’in Instagram canlı yayınına konuk olan Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, bir çok acenta gibi kendilerinin de şirket olarak 2020 yılına ilişkin tüm pazarlama ve tanıtım harcamalarını yaptıklarını ancak şu anda tüm seyahat acentalarının cirosunun sıfır seviyesinde olduğunu belirtti.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır’ın 'Devletin turizme verdiği destekler yeterli' şeklinde açıklama yaptığını hatırlatan Vardar, ‘’Sururi bey devletin teşviklerinden memnunuz dedi. Bu açıklamaya diğer otelci dostlarımız katılıyor mu bilmem. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum biz son meteliğimize kadar harcarız ve misafirimizi mağdur etmeyiz. Ne mutlu ki misafirimizin yüzde 50’si biz sizi çok seviyoruz ve ne zaman isterseniz iade edin ya da tatili farklı bir tarihe kaydırın diyor. Geri kalanların da ekonomik durum ortada onlara da elimizden geldiği kadar ödemelerini yapacağız. Bu dönem kol kola olma dönemi. Çalıştığımız otelleri ve misafirlerimizi korumamız lazım.’’ diye konuştu.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un şirketinin CEO’su tarafından yapılan ''Biz geri ödemeleri yapabiliyoruz'' şeklindeki açıklamanın haksız rekabete neden olduğunu ifade eden Vardar ''Haksız rekabet ortaya çıkıyor. Hakkaniyetli ve dikkatli açıklamalar yapmaları lazım. Herkes şu anda canını düşünüyor, hayatta kalma mücadelesi veriyor, kimse açıklamalar yaparken bu işin üzerinden rant elde etmeye çalışmasın.’’ ifadelerini kullandı.
 

 

Rekabet ettiği bir şirketin sahibinin bakan olmasının kendisini memnun etmediğini ancak sektör genelinde Mehmet beyin bakan olması ile bir rahatlama olduğuna değinen Vardar ''Ben 82 milyon kişi içerisinde en son Mehmet beyin bakan olmasını isterdim. Bu benim kişisel görüşüm. Şöyle düşünmek lazım; benim ne kadar canım yanıyorsa onun da canı benim kadar yanıyor. Keşke bakanımız böyle dönemlerde bizler gibi sektör temsilcileri ile buluşsa bizim de fikirlerimizi alsa.’’ dedi.

 

TÜRSAB ile Bakan Ersoy arasında yaşanan gerginlikle ilgili de açıklamalarda bulunan Vardar şunları söyledi:

''Bu konuda çok şey ifade ettim. Kavga var mı, yok mu beni ilgilendirmez. Bu dönem kavga olmaması lazım. Ben Firuz beyi çok yakından tanıyorum. Sektör için müthiş mücadele ediyor. Söylediği şeyler kendisi için değil seyahat acentaları için. Bakan beye baktığınızda o da sektör için uğraşıyor. Firuz Bey ve Mehmet Bey’in el ele tokalaşırken verecekleri bir fotoğraf sektöre büyük bir moral getirecektir.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum