Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

MSC Cruises'dan İstanbul ve Kuşadası müjdesi

Türkiye’deki 15’inci yılını kutlayan MSC Cruises, 2021 yaz sonunda İstanbul ve Kuşadası’nda misafirleriyle buluşacak.

  • Reklam
MSC Cruises'dan İstanbul ve Kuşadası müjdesi
24 Ocak 2020 - 17:14
Reklam

Türkiye’deki 15’inci yılını kutlayan MSC Cruises, 2021 yaz sonunda İstanbul ve Kuşadası’nda misafirleriyle buluşacak. Uzun bir aradan sonra Türkiye limanlarına geri dönen MSC Cruises, Türkiye’deki yeni yapılanmasıyla, operasyonlarını daha da güçlendirdi. MSC Cruises, Türkiye’ye ortalama 212.500 yolcu taşıyacak ve Türkiye’den 10.000 misafiri ağırlayacak.

 

2016 yılındaki terör saldırıları ve darbe girişiminin ardından Türkiye operasyonlarını durduran dünyanın en büyük kruvaziyer operatörü MSC Cruises, 2021 yılında Türkiye'ye geri döneceğini açıkladı.

 

Ege ve Adriyatik ve Doğu Akdeniz programlarını gerçekleştirecek olan gemiler ile hem İstanbul hem de Kuşadası, şirketin seyahat programında önemli birer iniş ve biniş limanı olarak belirlenirken, tapılan açıklamaya göre MSC Cruises, 2021 yılında MSC Fantasia isimli gemiyle İstanbul'a 25, MSC Lirica isimli gemiyle de Kuşadası'na 23 sefer gerçekleştirecek.

Türkiye'ye geri dönmekten dolayı büyük bir heyecan duyduklarını ve Türkiye’ye yolcu getirdikleri son süreçte, genel satış acentası olarak faaliyet gösterirken, Şubat 2018 itibariyle oluşumlarını MSC ofisi olarak yeniden yapılandırdıklarını söyleyen MSC Cruises Yönetici Direktörü Angelo Capurro ''Türkiye pazarında daha güçlü bir konuma gelmeyi başardık. Ayrıca seyahat acentelerinin isteklerini dikkate alarak hazırlanan ve kendilerine daha etkin bir biçimde yardımcı olabilecek, doğru satış araçlarına sahibiz. Uzun yıllardır geliştirmiş olduğumuz olumlu ilişkiler doğrultusunda, acentelerimizin verdikleri desteğin giderek artacağına inanıyor, 2021 yaz döneminde, İstanbul ve Kuşadası’na gerçekleştireceğimiz Ege & Adriyatik programlarında, hep birlikte başarılı bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz” dedi.

 

5 yıl aradan sonra 2021 yılında gemilerinin Türkiye’ye dönecek olmasının hem ülkeye tekrar turist getirebilmek hem de misafirlerini Türkiye limanlarından gemiye bindirebilmek noktasında kendilerini fazlasıyla heyecanlandırdığı ısöyleyen MSC Cruises Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel ise şunları söyledi:

''Yeni yapımızla birlikte öncelikli olarak Türkiye limanları global anlamda Cenova, Marsilya, Barselona, Dubai gibi iniş ve biniş limanı olarak belirlendi. Artık dünyanın çeşitli ülkelerinde sayısı 50’yi bulan tüm MSC ofisleri, direkt sistemden İstanbul ve Kuşadası için satış yapabilecek. Böylece farklı ülkelerden gelecek yolcular, İstanbul ve Kuşadası’nı günü birlik gezmek yerine, Türkiye’ye uçarak, gemiye direkt buradan katılma imkanı elde edecek.”

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum