• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mudurnu'da doğa, tarih ve kültür bir arada

Abant Tabiat Parkı'na sadece 17 km uzaklıkta olan, Bolu'nun tarihi ilçesi Mudurnu'da bulunan otel ve tarihi konakların bayram tatili rezervasyonları dolmaya başladı.

  • Reklam
Mudurnu'da doğa, tarih ve kültür bir arada
26 Mayıs 2019 - 15:43
Reklam
Reklam

Osmanlı Devleti’nin ve Cumhuriyet’in kurulmasında çok özel ve önemli bir yeri olan, Tarihi Ahi Kenti, 2015’te UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne giren, Cittaslow Mudurnu, doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile dört mevsim ilgi çekerken, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde de doğa ve kültür tutkunlarının uğrak yeri olacak.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin, büyük şehirlerin gürültülü ve kirli havasından kaçarak, dinlenmek için tercih ettiği yerlerin başında gelen Abant ve Gölcük tabiat parkları, kaplıcaları ve yüksek rakımlı yaylaları ile Mudurnu, her mevsimin güzelliğini ziyaretçilerine sunuyor. Özellikle doğa ve kültür tutkunlarının tercih ettiği Mudurnu'da, 9 günlük bayram tatili için kentteki otellerde rezervasyonlar alınmaya başlandı. Mudurnu'da bulunan tarihi konaklar ve otellerde, turistlere bayram tatiline özel paketler hazırlandı. Otel yöneticileri, bayram tatili için bölgede rezervasyon oranının yüzde 80-90 olduğunu belirtti. Bu oranın, bayrama kadar yüzde 100 olması bekleniyor.

Mudurnu Hacı Şakirler Konağı işlemecisi Mehmet Cantürk rezervasyonları doldurmak üzere olduklarını aktararak, "Bayram rezervasyonlarımız şu aşamada çok hızlandı. Bayram tatilinin 9 gün olması, Abant Gölü'ne yakınlığımız, doğa ve kültürü aynı anda sunabilmemiz nedeniyle rezervasyonlarımız dolmak üzere. Şu anda yüzde 90'lardayız. Çok az odamız kaldı. Misafirlerimiz çok tercih ediyor. İstanbul ve Ankara gibi 2 büyük metropolün tam ortasında olmasından dolayı misafirlerimiz bu bölgeye çok talep gösteriyorlar. Bir de geçiş güzergahındayız. Bu nedenle 1, 2, 3 günlük konaklamaları çok rahat alıyoruz. Aynı zamanda doğa harikası bir yer olduğundan dolayı bölgemiz tüm misafirler tarafından tercih ediliyor" diye konuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum