Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

NASA'dan Akyaka Azmak Nehri paylaşımı! 'Vay be. Güzelliğini yaşayın'

NASA, resmi sosyal medya hesabı üzerinden pandemi döneminden önce yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan ve tekne turuna çıktığı Kadın Azmağı ile ilgili paylaşım yaptı.

Reklam
NASA'dan Akyaka Azmak Nehri paylaşımı! 'Vay be. Güzelliğini yaşayın'
24 Nisan 2021 - 00:38
Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Instagram hesabında, Muğla'nın Ula ilçesinin dünyaca ünlü Sakin Şehir unvanlı Akyaka Mahallesi'ndeki Kadın Azmağı'nın videosunu paylaşarak 'Vay be. Güzelliğini yaşayın' ifadelerini kullandı.

Çağatay Yurtyapan tarafından gönderilen videonun NASA tarafından paylaşılması bölgede heyecan yarattı.

Serbest dalışta dünya ve Türkiye rekortmeni, milli sporcu Şahika Ercümen, çevre kirliliğine dikkat çekmek için 2 yıl önce Kadın Azmağı’nda dalış gerçekleştirmişti.

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından 2011 yılının Haziran ayında Sakin Şehir ilan edilen Akyaka'nın yanı başından, ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek, Gökova Körfezi'ne akan Kadın Azmağı, doğal akvaryum görüntüsü oluşturuyor.

Azmağın serinliği, su altı bitki örtüsü, elle tutulabilecek hissini veren balık ve kaplumbağaları, su üzerinde süzülen ördekleri bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi çekerken 1200 metre uzunluğunda, doğal akvaryum görünümündeki Kadın Azmağı'nda, teknelerle 35 dakikalık tur yapılıyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum