Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

O ülkeden İngiltere'ye dönen tatilcilere karantina şoku!

Koronavirüs (Covid-19) vakalarında yaşanan yüksek artış nedeniyle Cumartesi gününden itibaren ülkeden gelen herkese 14 günlük karantina uygulanacağı açıklandı.

  • Reklam
O ülkeden İngiltere'ye dönen tatilcilere karantina şoku!
14 Ağustos 2020 - 09:29
Reklam

Koronavirüs (Covid-19) vakalarında yaşanan yüksek artış nedeniyle Cumartesi gününden itibaren ülkeden gelen herkese 14 günlük karantina uygulanacağı açıklandı.

Koronavirüsde (Covid-19) ikinci dalga yaşanma riskine karşı temkinli davranan ve 14 günlük karantina listesine Fransa ile birlikte Hollanda, Malta, Aruba, Turks ve Caicos adalarını da ekleyen İngiltere Hükümeti Ulaştırma Bakanı Grant Shapps konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Veriler, enfeksiyon oranlarını düşük tutmak için Fransa, Hollanda, Monako, Malta, Turks ve Caicos adaları ve Aruba'yı güvenli seyahat listemizden çıkarmamız gerektiğini gösteriyor" dedi.

İngiltere hükümeti son günlerde Avrupa ülkelerinin çoğunda koronavirüs vakalarında görülen artışlar nedeniyle seyahatlerde karantina listesini genişletirken Ulaştırma Bakanı Shapps, "Burada sayılarımızı aşağıda tutmak için kesinlikle çok çalışıyoruz. Bu vakaları başka bir yerden yeniden ithal edemeyiz" ifadelerini kullandı.Yeni karantina kuralının ülkedeki İngilizler için hoş olmayan bir haber olacağınıbelirten İngiltere'nin Fransa Büyükelçisi Lord Llewellyn insanların güvenlik önlemlerine uyduklarını ve dönüşlerinde tecrit ettikleri sürece tatillerine devam edebileceklerini vurguladı.


Fransa, İngiliz turistlerin İspanya'nın ardından en çok ziyaret ettiği ikinci ülke konumunda yer alıyor.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum