Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

O ülkenin vatandaşları Türkiye'ye kimlikle seyahat edebilecek!

Türkiye'ye seyahat etmek isteyen ancak pasaport süreleri dolmuş ya da hiç pasaportu olmayan ülkenin vatandaşlarının geçici olarak Türkiye'ye girmelerine olanak tanındı.

  • Reklam
O ülkenin vatandaşları Türkiye'ye kimlikle seyahat edebilecek!
17 Haziran 2022 - 12:19
Reklam
İki ülke arasında imzalanan anlaşmayı sosyal medya hesabından duyurdu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'yla anlaşmayı tutarken çekilmiş fotoğrafını da paylaşan Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt paylaşımında ''Türkiye'nin pasaport hükümlerini geçici olarak değiştirmesine çok sevindim. Yılın geri kalanında pasaportu olmayan Norveçliler, Türkiye'ye seyahat ederken nüfus cüzdanı kullanabilirler. Mevlüt Çavuşoğlu, anlaşmayı takdim ediyor.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Norveç ve İzlanda Büyükelçisi Fazlı Çorman da paylaşıma verdiği yanıtta ''Çok iyi haber. Norveç'teki birçok kişi bu kolaylık için kutlama yapıyor. Mümkün kıldığınız için teşekkürler bakan.'' ifadelerini kullanırken Çorman daha önce Türkiye’ye tatile gelmek isteyen pasaport süreleri dolmuş Norveçlilerin, Schengen ülkelerine olduğu gibi Türkiye’ye geçici olarak kimlik kartlarıyla girebilmeleri yönünde bir formül sunmuştu.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum