• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Otel iş ilanı üzerinden devre mülk dolandırıcılığı yaptılar!

Aydın merkezli 29 ilde devre mülk dolandırıcılığına yönelik aralarında avukatların da bulunduğu kişilere operasyon düzenlendi.

  • Reklam
Otel iş ilanı üzerinden devre mülk dolandırıcılığı yaptılar!
16 Ocak 2023 - 15:29
Reklam
Reklam
Aydın İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sanal devriye sırasında Kuşadası'ndaki bir otelin çok fazla iş ilanı verdiğini tespit etti.

Otel hizmetleri alanındaki ilana başvuranlara devre mülk alım satım işi teklif edildiğinin saptanması sonrası genişletilen soruşturmada, şüphelilerin örgüt olarak hareket ettiği, elebaşı Ş.Y. ve avukatların da bulunduğu örgütün 29 ilde faaliyet gösterdiği belirlenirken şüphelilerin devre mülk sahibi mağdurlara ulaşarak hisselerini yabancı ülke vatandaşlarına oturum izni için yüksek fiyatla satma vaadiyle reklam, tapu ve diğer giderler adı altında dolandırdıkları belirlendi.


Devre mülk hissesiyle ilgili hukuki sorun yaşayan mağdurların da devre mülk iptal davası açma bahanesiyle suç örgütü adına çalışan avukatların yardımıyla dolandırıldığı da belirlenirken MASAK tarafından yapılan çalışmada zanlılar ve şirketlerine ait hesaplara 342 milyon 888 bin lira para girişi olduğu tespiti yapıldı.


Yaklaşık 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından operasyonu başlatan Jandarma ekipleri Aydın merkezli 29 ilde örgüt elebaşı Ş.Y. ve avukatların da olduğu 104 kişiyi gözaltına alırken işlemleri tamamlanan 52 şüpheli adliyeye sevk edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum