• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Otel odasında çıplak gezdi, rekor tazminat kazandı!

Otel odasında çıplak dolaştığı için başına gelmeyen kalmayan pilot, açtığı dava sonucunda rekor tazminat almaya hak kazandı.

  • Reklam
Otel odasında çıplak gezdi, rekor tazminat kazandı!
30 Ocak 2021 - 11:43
Reklam
Reklam
Reklam

2018 yılı Eylül ayından eşine az rastlanır bir olayın kurbanı olan 30 yıllık United Airlines pilotu Andrew Collins uçuş sonrası havalimanındaki bir otelde dinlenmeye çekildi.

Uykudan kalktıktan sonra odanın perdelerini açarak etrafı izleyen Collins, kısa süre sonra polislerin kapıyı çalmasıyla neye uğradığını şaşırdı.


İsimsiz biri tarafından odasında çıplak gezdiği yönünde ihbar edilen ve bu şikayet üzerine polis merkezine götürüldüğünde uygunsuz davranışlar sergilediği suçlamasıyla karşı karşıya olduğunu öğrenen Collins, polise verdiği ifadede odasında çıplak olduğunu onuncu kattaki odada kendisini gören biri olduğunu fark etmediğini, etrafı izlemek dışında da herhangi bir davranışta bulunmadığını söyledi.


İfadesinin alınmasından sonra sebest bırakılan Collins hakkında soruşturma başlatan havayolu şirketi tecrübeli pilotu açığa aldı. Yaşadığı akıl almaz olay karşısında mahkemeye başvuran Collins’in davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Collins, olay nedeniyle kendisinin yanı sıra ailesinin de kötü etkilendiğini, Amerikan Hava Kuvvetleri’nde görev yapan çocuklarının bu olay nedeniyle rencide edildiğini, hostes olan eşinin de aşağılayıcı ifadelerle karşı karşıya kaldığını vurguladı.

Mahkeme bunun üzerine aldığı kararda, Denver şehir yönetimini 300 bin dolar (1.7 milyon TL) ödemeye mahkum etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum