Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otel ruhsatı alıp rezidans yapıp satmıştı! Dövdüler

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından İzmir Çeşme'de 2 kat konut yapabilecek arsası için otel ruhsatı alıp 6 kat, 29 daireli rezidans yaparak satan Belediye Meclisi Başkanvekili ilçede darp edildi.

  • Reklam
Otel ruhsatı alıp rezidans yapıp satmıştı! Dövdüler
03 Haziran 2021 - 15:14
Reklam
Çeşme Belediyesi'nin açıkladığı tarihte çeşitli bahanelerle kaçak rezidansın yıkımını gerçekleştirmemesi nedeniyle gündeme gelen Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Aybars Yıldırım'ın darp edilmesi ilçeyi karıştırdı.

Edinilen bilgiye göre kavganın yapılan kaçak rezidnas dolayısıyla alacak verecek meselesi yüzünden çıktığı ve Yıldırım'ın birkaç kişi tarafından darp edildiği belirtilirken Yıldırım'ın vücudunda yaralar olduğu kaydedildi.


Yüzünde kırıklar olabileceği söylenen Yıldırım'ın, İzmir'de hastaneye sevk edildiği ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.


Saldırıyı, 2 kat konut yapabilecek arsası için otel ruhsatı alıp 6 kat, 29 daireli yaptığı kaçak rezidanstan daire alan kişilerin gerçekleştirdiği iddia edilse de, Emniyet kaynakları henüz tarafların ifadelerinin alınmadığını, meselenin iç yüzünün önümüzdeki zamanda netleşeceğini belirtti.


Aybars Yıldırım'ın imar usulsüzlüğü, 3 yıldır arsasına ev yapmak için belediyeden inşaat ruhsatı almaya çalışan bir vatandaşın, Ekinoks Çevre ve Kültür Derneğine yaptığı başvuru üzerine ortaya çıktı. Dernek, vatandaşın şikayetini başta CİMER olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara bildirdi. Ardından da Çeşme Belediyesi iki dönemdir imar komisyonu üyeliği yapan Aybars ve eşi Evil Yıldırım'ın, İnönü Mahallesindeki apartmana dönüştürdüğü yapı hakkında 3194 sayılı İmar Kanununa muhalefetten işlem başlatmıştı.

Mühürlenen yapı hakkında Belediye Encümeni tarafından yıkım kararı alınmış, Yıldırım'a kaçak yapı yapmaktan 25 bin lira para cezası kesilirken Çeşme Cumhuriyet Savcılığına da Yapı ruhsatiyesi alınmadan veya ruhsata aykırı olarak bina yapmaktan suç duyurusunda bulunulmuş, Yıldırım o süreçte gelen baskılar üzerine 2 dönemdir yürüttüğü imar komisyonu üyeliğinden de istifa etmek zorunda kalmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum