Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Otel yatırımcısını 235 bin TL dolandırdı!

Turizmin başkenti Antalya'nın Alanya ilçesinde sorunlarını çözeceğim diyerek otel yatırımcısını 235 bin TL dolandıran zanlı tutuklandı.

Otel yatırımcısını 235 bin TL dolandırdı!
18 Ocak 2020 - 06:11
Reklam

Antalya'nın Alanya ilçesinde, kendisini MIT görevlisi olarak tanıtan ve sorunlarını çözeceğim diyerek otel yatırımcısını 235 bin TL dolandıran S.S. isimli zanlı tutuklandı.

 

Edinilen bilgiye göre Alanya'da yaşayan S.S. isimli kişi, bir süre önce, ilçede otel yatırımı yapan bir iş insanına kendisini MİT görevlisi olarak tanıtıp, sorunlarını çözeceği vaadinde bulundu. Bunun karşılığında otel yatırımcısından 235 bin TL tutarındaki parayı oğlu M.S.'nin hesabına yatırmasını isteyen S.S., otelcinin sorunlarını çözmeyince olay savcılığa intikal etti.

 

Bölgede yatırım yapan otelci, S.S. isimli kişinin kendisini dolandırdığı iddiasıyla Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunurken, Başsavcılık tarafından başlatılan soruşturma sonrası gözaltına alınan S.S., dolandırıcılıktan tutuklandı.

 

S.S.'nin, bu yöntemle Alanya'da çok sayıda iş adamını dolandırdığı öne sürüldü.

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Turizmce
    8 ay önce
    Dolandırıcı ile beraber dolandırılan otelci olan kişiyi de tutuklamak gerek. Zira işini haletsin diye devlet görevlisine rüşvet vermek suç.... sahte mitʹcide olsa. Sonuçta bunu otelci bilmiyordu. Bu arada okadar para verdiğine göre halledilmesi gereken işi merak etmiyor değilim.
Reklam