Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Oteli muhafazakar diye pazarlayan TÜRSAB üyesi acentanın sahibi 'köçek' çıktı

Önceki gün gündeme gelen, yurtiçi ve yurt dışından yüzlerce tatilcinin mağdur edildiği olay ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Oteli muhafazakar diye pazarlayan TÜRSAB üyesi acentanın sahibi 'köçek' çıktı
10 Temmuz 2020 - 12:29
Reklam

Önceki gün bir seyahat acentasının Bodrum Seferihisar'daki The Qasr Bodrum Family Resort isimli oteli muhafazakar otel diye pazarlamasıyla gündeme gelen, yurtiçi ve yurt dışından yüzlerce tatilcinin mağdur edildiği olay ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

 

5 bin TL’den başlayıp 40 bin TL’ye kadar değişen tutarlarda ödeme yapan, muhafazakar otel konumundaki The Qasr Family Resort isimli otelde tatil yapmayı planlarken, otelin isim ve konseptinin değiştiğini öğrenince şok geçiren yüzlerce kişi, ödedikleri paraların akıbeti için kara kara düşünürken, tatil satışlarını yapan Arel Organizasyon Danışmanlık Turizm isimli şirket ile ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı.

 

Antalya Muratpaşa’daki ofisi birkaç ay önce boşaltılan ve iki ay önce el değiştiren Arel Organizasyon'un Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre sahibi Taner Aydın, sahibi olduğu yüzde 100 hisseyi Kasım Cesaretli’ye devretmiş görünüyor.

 

Cesaretli, Arel isimli bir şirket ismini ilk kez duyduğunu öne sürerek şunları kaydetti: “Ben 46 yaşındayım. 14 yaşımdan beri düğünlerde, baba mesleği köçeklik yapıyorum. Ankara’da yaşıyorum. Ancak Türkiye’nin hemen her tarafına ekip olarak gideriz. Tek bildiğim iş de bu. Yaşadığım ev kira, sigortam dahi yok. Bu firmanın bana ait olduğundan haberim yok. Bunu ilk kez sizden duyuyorum. Şirketin sahibi Taner Aydın’ı, yıllar önce Antalya’ya bir organizasyon için gittiğimizde tanıdım. Bir keresinde de, yoğun alkol aldık. O günü hatırlıyorum. Bana, boş bir evraka imza attırdı. Şimdi daha iyi anlıyorum nedenini. Maalesef ben de, kafam dumanlıyken imzaladım. O gün attığım imzanın, bugünkü şirket devrinde kullanıldığını düşünüyorum.”

 

Taner Aydın ile en son 1 yıl önce görüştüğünü öne süren Cesaretli “Şirketi devralmam için benim de notere, ticaret odasına gitmem gerekir. Ancak bunların hiçbiri olmadı. Dahası benim şirket alacak param da yok ki. En kötü ihtimal cezaevine girerim” diye konuştu. 
TANER AYDIN
 
 
Antalya Muratpaşa’daki ofisi kapatılan seyahat acentası hakkında çok sayıda alacaklının icra takibi başlattığı öğrenilirken takiplerden biri de konsept değişikliği yapılan The Qasr Family Resort Otel’in bağlı olduğu Koç Tarımsal Ürünler Turizm AŞ adına yapıldı. Hakkında TÜRSAB’da da şikayetin olduğu Arel ismi seyahat acentasının sahibi Taner Aydın’a ulaşılamazken, tatil satışı yaptığı Tatilal.com ve İslamitatilal.com isimli sitelerin ise halen aktif olduğu anlaşıldı.
 

İlgili haberi okumak için tıklayın : Seyahat acentası oteli 'Muhafazakar' diye pazarladı, paraları topladı ve kayıplara karıştı

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum