Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Oteller geçişi kapattı! Vatandaş halk plajına karadan ulaşamıyor

Turizmin başkenti Antalya Serik’teki Kadriye’de vatandaşlar yaklaşık 2 bin 600 metre uzunluğundaki halk plajına turistik tesisler nedeniyle karadan ulaşamıyor.

  • Reklam
Oteller geçişi kapattı! Vatandaş halk plajına karadan ulaşamıyor
17 Ağustos 2021 - 10:20
Reklam
İlçede bir plaj sorununun daha yaşandığını açıklayan Serik Belediyesi İYİ Parti Grup Sözcüsü Mehmet Ali Karacan Kadriye’de yaklaşık 2 bin 600 metre uzunluğundaki halk plajına oteller yüzünden halkın kara yoluyla ulaşamadığını, plaja giden yolun üstündeki arazilerin çevredeki oteller tarafından alınıp golf sahası yapıldığı ve plaja giden yolun da kapatıldığını söyledi.

Vatandaşların sahile gitmek için dereyi tekneyle geçmek zorunda kaldığına dikkat çeken Karacan sahilin halkın olduğunu ve Serik Belediye Başkanı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu işi çözmesi gerektiğini söyledi. Karacan, otellerin Serik Belediyesi’nin 47 dönüm arazisini de kullandığını ileri sürerek 47 dönüm belediyenin park alanı olduğunu ancak belediyenin de giremediğini belirtti.


Karacan, yolların açılmadan Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın bile bu sahile giremeyeceğini kaydederek şu açıklamalarda bulundu:


''Serik Belediye Başkanı da olsa, vekil de olsa giremeyecek. Sahile Amazonlardaki gibi tekneyle giriş yapılabiliyor. Bir milletvekilinin bile sahile giriş için ya otelden izin alması gerekiyor. Burası Filipinler mi Amazonlar mı? Biz nerede yaşıyoruz. Türkiye’de yaşıyoruz. Serik halkının erişmesi için bir çalışma yapılmasını istiyoruz. Buradaki geçen yolların kapatılmasından dolayı vatandaşımız burada karadan ulaşım sağlayamıyor. Yani kamusal alana ulaşımın zorunluluğu var. Belediyeler, Turizm Bakanlığı 2 bin 700 metre uzunluğundaki sahile Serik halkının erişmesi için çalışma yapmalı. Buraya yatla geliyoruz Düşünebiliyor musunuz? Vatandaş buraya nasıl gelsin? Helikopter mi, yat mı kiralasın?''


Geçtiğimiz yıl Antalya’nın Serik ilçesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve AKP’li vekillerin de adının karıştığı 500 bin liralık rüşvet iddiası gündeme gelmiş, Antalya Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’un katıldığı bir toplantıda Kadriye ve Belek halk plajlarıyla ilgili sorunu gündeme getirdiğini ve bakanların kendisine ''İşletme sahiplerinden 500 bin lira alındı'' dediğini açıklamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum