Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Otellerime çöktüler iddiasıyla ilgili ATG Hotels'den açıklama! Veli Çilsal işgalci durumdadır

İflas eden Anı Tur'un da sahibi olan Veli Çilsal’ın Anex Tour'un sahibi olduğu ATG Hotels tarafından işletilen otellerine silahlı kişiler tarafından el konulduğunu açıklamasının ardından ATG Hotels tarafından açıklama yapıldı.

  • Reklam
Otellerime çöktüler iddiasıyla ilgili ATG Hotels'den açıklama! Veli Çilsal işgalci durumdadır
15 Temmuz 2021 - 14:36
Reklam
Veli Çilsal’ın Aydın'ın Didim ilçesinde bulunan ve Anex Tour'un sahibi olduğu ATG Hotels tarafından işletilen otellerine silahlı kişiler tarafından el konulduğunu açıklamasının ardından ATG Hotels tarafından açıklama yapıldı.

Anex Tour ve ATG Hotels avukatı Atilla Kaan Komut tarafından gönderilen açıklamada müvekkil şirketin Veli Çilsal tarafından işgal edildiği iddia edilen otelleri Veli Çilsal’a ait olan ANI Gayrimenkul ve KHALKEDON Turizm isimli firmadan kiralandığı belirtildi.


Müvekkil şirketle yapılan kira sözleşmesine konu kira bedellerinin müvekkil şirketçe bir kısım gelecek dönemleri peşin olarak kiraya veren şirkete ödendiğinin, müvekkil şirket lehine tapu sicil müdürlüğünde kiracılık şerhi kurulduğunun ayrıca müvekkil şirketin Veli Çilsal’a fazla ödemeler yapması sonrasında Veli Çilsal’a ait olan şirketlerin kurumlara olan borcunu ödemesi sonucunda müvekkil şirketin alacakları nispetinde kiraya konu taşınmazlar üzerine ipotek tesis edildiğinin vurgulandığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:


''Müvekkil şirket kiralamış olduğu bu otelleri EGEX isimli firmaya kiralamıştır. EGEX isimli alt kiracı olan firma, müvekkil şirkete olan kira borcunu ödememesi ve alt kiracı hakkında müvekkil şirketin araştırma yapması sonucunda EGEX isimli firmaya iç ve dış pazardaki birçok tur operatöründen 2021 yaz sezonu için 20.000.000,00 TL’nin üzerinde ödeme topladığı tespit edilmiştir. Ancak EGEX isimli firma otelleri çalışır hale hazır getirmemiştir. Bu durumun ortaya çıkması sonucunda müvekkil şirketçe kira bedellerinin alınmaması da gerekçe edilerek sözleşme tek taraflı olarak fesih edilmiş, bu fesih işlemi alt kiracı tarafça kabul edilmiş EGEX isimli firma da otelleri çalıştırmayacağını, kira sözleşmesini devam ettirmeyeceğini beyan ederek şirketi Veli Çilsal’ın gösterdiği kişiye devredip kaçmıştır.


EGEX isimli firmanın yetkilisi Hikmet Arabacı olup, muvazaalı olarak şirketi devrettiği kişi Levent Ateren isimli şahıstır. Levent Ateren isimli kişi turizmci bir geçmişi olmadığı gibi söz konusu otelleri işletebilecek sermaye yapısına sahip bir kişi de değildir. Bu iddialarımızın ispatına kolayca erişebileceğiniz gibi tarafımızdan bilgi ve belge istenmesi durumunda bilgi ve belge paylaşımı da yapılacaktır.''

Veli Çilsal'ın çöküldüğünü iddia ettiği kiraya konu otellerin şu anda dahi güvenlik görevlilerinin maaşlarının, otellerin elektrik ve su bedellerinin müvekkil şirketçe ödenmeye devam edildiği, mağdur olduğunu iddia eden Veli Çilsal'ın işgalci konumda olduğu otelde müvekkilin ödediği elektrik ve su bedelleri ile kişisel ihtiyaçlarını giderdiğinin vurgulandığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

''Bu haberlerin yapılmasındaki amaç sosyal medyada kısa süre önce gündem olan otele çökme ile ilgili haberlerin kamuoyunda yarattığı etki kullanılarak; algı oluşturup kamuoyunun, kurum ve kuruluşlarının yanlış yönlendirilmesi ve Veli Çilsal'ın bankaya olan borçlarını müvekkil şirkete emrivaki yöntemlerle ödetme isteğidir. Haber içeriğindeki hususlar tamamen gerçek dışıdır. Algı oluşturmaya yöneliktir. Başka bir anlatımla Veli Çilsal şu an otelde işgalci konumunda olup, alt kiracı olan EGEX isimli firmanın tur operatörlerinden 2021 yaz sezonu için topladığı 30.000.000,00 TL üzerindeki bedel ile şirketin eski yetkilisi Hikmet Arabacı'nın şirketin tüm yetkilerini Veli Çilsal'ın göstermiş olduğu turizm sektörüyle hiçbir şekilde ilgisi ve alakası olmayan Levent Ateren isimli şahsa devredip kaçmış olması müvekkil şirketin kira bedellerini ödememesi ve Veli Çilsal'ın müvekkil şirkete kiraladığı yeri işgal etmesidir. Bu durum olayın aslını ortaya koymakta olup, ilgili haberlerde anlatıldığı şekilde bir durum mevzu bahis değildir.''

Anex Tur ve ATG Hotels adına açıklama yapan şirketlerin avukatı Atilla Kaan Komut ayrıca işgalci konumunda olan Veli Çilsal'ın haksız ve karalayıcı tüm beyanlarına karşı yazılı ve delilli olarak açıklamaya yapmaya hazır olduklarını, Veli Çilsal ve muvazaalı davranış ile birlikte hareket Ettiği EGEX isimli firmanın, gerçek dışı haberler ile medya organları sıfatı ile mağdur oldukları yönünde algı uyandırmak istedikleri de belirtildi. Açıklamada ayrıca otelime çöktüler yönündeki ve hakaret boyutu sözleri nedeni ile iflas eden Anı Tur'un sahibi Veli Çilsal hakkında Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu da belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum