• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Paloma Pasha Hotel'den personelin yemekten zehirlenmesiyle ilgili açıklama

Paloma Pasha Hotels personelinin yedikleri yemekten zehirlenmesiyle ilgili olarak otel tarafından açıklama yapıldı.

  • Reklam
Paloma Pasha Hotel'den personelin yemekten zehirlenmesiyle ilgili açıklama
19 Temmuz 2021 - 18:32
Reklam
İzmir'in Menderes İlçesi Çukuraltı Mahallesi Atatürk Bulvarı Özdere'de faaliyette olan Paloma Hotels bünyesindeki 5 yıldızlı Paloma Pasha Hotel personelinin yedikleri yemekten zehirlenmesiyle ilgili olarak yapılan açıklamada çalışanların hastaneye dahi kaldırılmadığı, rahatsızlanma haberi üzerine otel hekiminin otele giderek 23 personeli tek tek muayene ettiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:


''İşyeri hekiminin ve ilgili polikliniğin tutanağı yazımız ekinde sunuludur. Söz konusu rahatsızlık durumu haberi alındığında söz konusu çalışanlar hastaneye dahi kaldırılmaya gerek kalmaksızın otelde görevli sağlık çalışanı tarafından tek tek muayene edilmişlerdir. Söz konusu tutanakta da belirtildiği gibi yapılan kan tahlillerinde herhangi bir enfeksiyona rastlanmamıştır. Personelin zehirlenme konusu söz konusu dahi değildir.


Otelin gerek Sağlık Bakanlığı gerek Kültür ve Turizm Bakanlığı gerekse uluslararası tur operatörleri tarafından düzenli olarak denetlendiğinin belirtildiği açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:


''Çalışanlarına ve misafirlerine uluslararası kriterlerde önem veren otelimiz, İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği’ne uygun olarak otellerinde iş güvenliği uzmanı ve sağlık görevlisi bulundurmaktadır. Ayrıca belirtmek isteriz ki oteliz, konaklama ve yeme içme tesisleri için belirlenmiş olan kriterler göz önünde tutularak, temizlik, hijyen ve sağlık açısından yapılan denetim uygunluğu sonucunda verilmiş olan Güvenli Turizm Sertifikası'na sahiptir.''

Otel hekimi tarafından tutulan tutanak şu şekilde:


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum