Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Pegasus'un web sitesi hacklendi! Kişisel bilgiler risk altında

Pegasus'un internet sitesi İllegal Platform adlı grup tarafından hacklendi.

  • Reklam
Pegasus'un web sitesi hacklendi! Kişisel bilgiler risk altında
19 Mart 2021 - 19:11
Reklam
Online uçak bileti ve Check-in hizmeti veren Pegasus'un flypgs.com adresli web sitesi bugün İllegal Platform isimli bir grup tarafından hacklendi.

Hacklenen flypgs.com adresli web sitesinde kısa süreliğine şu ifadeler yer aldı:


''Hacked By CHE - H.K

Bir ülkede fakirlerin, bebeklerin içecegi sütü, zenginlerin köpekleri içiyorsa o ülkede kapitalizm hakimdir.

Bizler ne ayak takımı olan Anonymous ne de başka bir örgütün alt koluyuz biz illegalplatformuz adımızı saçma salak örgütlerle anmayın.''Pegasus'un web sitesinin hacklenmesinin ardından yolculardan bazıları kişisel bilgilerimiz çalındı mı? sorularını sorarken şirket tarafından Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Domain hizmeti aldığımız şirketin sistemlerine bir siber saldırı gerçekleşmiştir. Bunun sonucunda, ziyaretçilerimiz kendi web sayfamıza gelemeden başka bir sayfaya yönlendirilmiştir. Şirketimiz hizmetlerine, sunucularına veya verilerine yönelik herhangi bir erişim veya girişim söz konusu değildir. Saldırı internet sitemize yönlendirme yapan servislere yönelik gerçekleştirilmiş olup en kısa sürede çözümü için gerekli çalışmalar yapılmıştır.''

Pegasus Havayolları'na ait flypgs.com adresli web sitesi haber yayına hazırlandığı sırada henüz açılmazken sitede hata kodu yer almaya devam ediyor.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum