• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Peribacaları kepçe ile yıkılıyor!

UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve 1. Derece SİT alanı olan Nevşehir Ürgüp’teki Peribacaları kepçe ile yıkılıyor.

  • Reklam
Peribacaları kepçe ile yıkılıyor!
13 Eylül 2022 - 17:06
Reklam
Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bakan Mehmet Nuri Özsoy’a yıkımı durdurma çağrısı yaptı.

Resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda Ortahisar – Göreme arasında yol yapılacak diye milyonlarca yıllık peribacalarının yıkıldığını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç bu yapılanın tarihe, Anadolu’ya ihanet olduğunu kaydetti. Yolun başka güzergahtan yapılabileceğini ancak peribacalarının bir daha asla gelmeyeceğini belirterek bu ihanetin hesabını sormanın borçları olduğunu kaydeden Öztunç paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


''UNESCO Dünya Kültür mirası listesinde bulunan Kapadokya’daki peri bacaları iş makineleriyle yıkılıyor. @TCKulturTurizm ve @MehmetNuriErsoy tarih, kültür ve turizm adına binlerce yıllık mirasımıza, varlığımıza iş makineleri saldırıyor. Göreviniz bu rezalete son vermektir. Kapadokya bölgesinden ihanetin görüntüleri gelmeye devam ediyor. Bu ihaneti, rezaleti durdurun. Dünya’da başka Kapadokya yok, peribacalarına kıymayın. #Peribacalariniyikiyorlar''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum