Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Pistten çıkmış kaderine terk edilmişti! 4 Milyon TL yatırım yapılacak

13 Ocak 2018'de Ankara-Trabzon seferini yaparken Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkan, kazanın ardından da tırlarla taşındığı Trabzon’un Yomra ilçesinde kaderine terk edilen yolcu uçağının kaderi belli oldu.

Reklam
Pistten çıkmış kaderine terk edilmişti! 4 Milyon TL yatırım yapılacak
31 Mart 2021 - 15:05
Reklam
Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolu şirketine ait 162 yolcu ve 6 mürettebatın olduğu Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü iniş takımlarının balçığa saplanması sonucu denize 25 metre kala durabildikten sonra 20 saat süren operasyonla saplandığı yerden kurtarılarak Trabzon Havalimanı'nda güvenli bir bölgeye çekilmişti.

Trabzon Havalimanı apronunda aylarca taksi pozisyonunda bekletilen ve söküm işlemlerinin ardından Trabzon'un Yomra Belediyesi uçağın Millet Kıraathanesi olması için Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğüne başvuruda bulundu.

Dönemin Belediye Başkanı tarafından Millet Kıraathanesi yapılacağı vaadiyle ilçeye getirilerek pazar yerine bırakılan uçak çöpler arasında adeta çürümeye yüz tutarken akıbeti 3 yıl sonra netleşti.

Millet Kıaarhanesi yerine Pide Salonu olacak

Bir dönem yaptığı açıklamalar ile uçağın başlarına bela olduğunu belirten ve uçağın kaderini belirlediklerini açıklayan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, uçağı almak için yaklaşık 4 aydır proje hazırlayan 3 yatırımcı ile mutabakata vardıklarını, sahile taşınacak uçağın 4 Milyon TL yatırımla pide salonu olarak hizmet vereceğini açıkladı.

Pistten çıktığında dünya gündeminde günlerce yer alan uçağın ilçenin sembolü haline gelmesi hedefleniyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum