Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Putin'in sözcüsünden Türkiye turizmi açıklaması!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkolog sözcüsü Dmitriy Peskov Rusya iç turizmi ve Türkiye turizm sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Reklam
Putin'in sözcüsünden Türkiye turizmi açıklaması!
01 Nisan 2021 - 11:52
Reklam
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkolog sözcüsü Dmitriy Peskov bir dergide Rusya ve Türkiye turizm sektörüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türk turizminin kısa süre içinde gelişmesine bizzat tanıklık ettiğini belirten Türkiye'deki Rusya Büyükelçiliği'nde uzun süre görev yaptığını hatırlatarak şu ifadeleri kullandı:

''Tecrübelerimden biliyorum. Turizm endüstrisinin gelişimi için öyle çok fazla zamana ihtiyaç yok. 1991 yılında, daha Sovyet döneminde Türkiye'de çalışmaya gitmiştim. O zamanlar Türkiye'nin bir turizm endüstrisi yoktu. Türk turizmi kelimenin tam anlamıyla gözlerimin önünde 6 yıl içinde ortaya çıkıverdi. Her şey çok hızlı bir şekilde yapılır, yeter ki istek olsun.''

Koronavirüs salgınında yeni dalgaların ortaya çıkmaması halinde Rusya'nın Karadeniz kıyısındaki ünlü tatil beldesi Soçi'de tatil yapmayı planladığını belirten Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkolog sözcüsü Dmitriy Peskov Rusya hükümetinin de iç turizmi geliştirmek için bir program üzerinde çalıştığını söyledi.

Çok iyi derecede Türkçe bilen ve Ankara'da değişik zamanlarda görev alan Peskov, Rus ve Türk liderlerin buluşmalarında tercümanlık görevini üstleniyor.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum