Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Resmi Gazete'de yayımlandı! Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı'na bağlandı

Kültür Bakanlığı'na bağlı olan Topkapı Sarayı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlandı.

  • Reklam
Resmi Gazete'de yayımlandı! Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı'na bağlandı
06 Eylül 2019 - 06:52
Reklam

Kültür Bakanlığı'na bağlı olan Topkapı Sarayı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi uyarınca, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlandı. 

 

Topkapı Sarayı’nın yönetim, restorasyon, tanıtım hizmetleri de dahil olmak üzere tüm hizmetleri Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na devredildi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) tarafından ücret tarifesi belirlenen Topkapı Sarayı, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlandı. Halihazırda DÖSİMM’e bağlı olan İstanbul’daki müzeler arasında; Ayasofya Müzesi, Kariye Müzesi, Fethiye Müzesi, Hisarlar Müzesi (Rumeli Hisarı), İstanbul Arkeoloji Müzesi, Adam Mickiewicz Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Galata Mevlevihanesi Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi yer alıyor.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, geçtiğimiz temmuz ayında müze giriş ücretlerine yüzde 20 zam yapmıştı. Buna göre; Topkapı Sarayı’na giriş ücreti 60 TL’den 72 TL’ye, Harem’e giriş ücreti 35 TL’den 42 TL’ye, Aya irini Anıtı’nın ücreti ise 30 TL’den 36 TL’ye  yükselmişti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum