Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Restoranlara büyük destek! Müşteri harcamasının yüzde 50'si hükümetten

Koronavirüsün ekonomiye etkilerini azaltmakla mücadele eden İngiltere hükümetinden restoranlara destek açıklaması geldi.

  • Reklam
Restoranlara büyük destek! Müşteri harcamasının yüzde 50'si hükümetten
24 Temmuz 2020 - 11:19
Reklam

Koronavirüsün ekonomiye etkilerini azaltmakla mücadele eden İngilterede iki hafta önce katı kurallarla tekrar müşteri kabul etmelerine izin verilen restoranlara müşterilerin gelmesi için hükümet bir teşvik planı açıkladı.

Restoranlara yardım için 'Dışarda ye, Yardım et' isminde bir proje başlatılan İngiltere'de projeye kaydolan işletmeler müşterilerine yüzde 50 indirim yaparak restoranda yemek yemeleri için teşvik edecek. İşletmeler daha sonra bu parayı hükümetten geri alabilecek. 3-31 Ağustos tarihleri arasında Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri tüm gün geçerli olacak destek kampamyası müşteri başına 10 sterlin indirim ile sınırlı kalacak.

Alkollü içeçekler ve hizmet bedeli plana dahil edilmedi. Müşterilerin indirimden bu süreç boyunca istedikleri kadar yararlanabilecekleri belirtildi.Restoranlar ve barların 20 Mart tarihinde koronavirüs nedeniyle kapandığı İngiltere'de vaka sayısı 295 bini aşarken koronavirüs nedeniyle 45 binden fazla insan yaşamını yitirdi. Ülke Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre toplam vaka sayısında dokuzuncu sırada yer alıyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum