Reklamı Geç
Reklam
Reklam
Reklam

Rixos Otel'de staj yaparken şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti! Dosyada yeni gelişme

İş insanı Fettah Tamince’ye ait Antalya Lara'daki Rixos Hotel’de 2011 yılında staj yaparken boş havuzda cansız bedeni bulunan Burak Oğraş (16) dosyasında verilen takipsizlik kararlarının kaldırılması için ailenin avukatı Oktay Keskin kanun yararına bozma talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu.

Rixos Otel'de staj yaparken şüpheli şekilde hayatını kaybetmişti! Dosyada yeni gelişme
08 Şubat 2020 - 18:44
Reklam

İş insanı Fettah Tamince’ye ait Antalya Lara'daki Rixos Hotel’de 2011 yılında staj yaparken boş havuzda cansız bedeni bulunan Burak Oğraş (16) dosyasında verilen takipsizlik kararlarının kaldırılması için ailenin avukatı Oktay Keskin kanun yararına bozma talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvurdu. 

 

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre savcılık, dosyaya ilişkin bir mütalaa yazıp dosyayı incelemek üzere bakanlığa gönderdi. Oğraş ailesinin avukatının verdiği bilgiye göre savcı mütalaasında, bozma talebinin kabul edilmesi yönünde görüş bildirdi. Takipsizlik kararlarının hukuka aykırı bir şekilde verildiği belirten avukat Keskin, bakanlığa sunduğu dilekçesinde şu tespitlere değindi:

“Soruşturmanın en başından beri etkin bir soruşturma yürütülmemiştir. Deliller sıcağı sıcağına toplanmamıştır. Haklarında takipsizlik kararı verilen C.A. ve F.U. maktulü en son gören kişiler olup HTS kayıtlarından da anlaşılacağı üzere ondan sonra maktulün telefon sinyali kesilmiştir. Bu isimler çelişkili beyanlarda bulunmuşlardır. Olay tarihinde yaşları küçük olan M.Ö., D.C.B, E.Y, F.S’nin olay gecesi pansiyonun çatısında içki içtikleri ifadeleri ile sabit olup içtikleri içki şişelerini ve battaniyeleri suçtan kurtulmak için kaldırmışlardır” ifadelerini kullandı.

 

Burak Oğraş, 2011 yılında staj yaptığı Lara'da ki Rixos Otel'in tahsis ettiği pansiyonda hayatını kaybetmiş, 16 yaşındaki çocuğun cansız bedeni, pansiyonun önünde yer alan ve içinde su olmayan havuzda bulunmuştu. Baba Murat Oğraş, oğlunun dövüldüğünü ve 2 buçuk katlı pansiyonun çatısından atıldığını ileri sürdü. Yine baba Oğraş'ın iddiasına göre, etkin soruşturma yapılmadı ve otel sahibinin kimliğinin de etkisiyle olay örtbas edilmeye çalışıldı.

 

Olayın yaşandığı zaman Antalya İl Emniyet Müdürü olan Ali Yılmaz, olaydan yaklaşık 1 yıl sonra emekli olarak Rixos Otelleri'nde yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum