Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ruam hastalığı turizmi vurdu! Büyükada'da otel rezervasyonları iptal ediliyor

Büyükada’da 81 atın itlaf edilmesine neden olan ruam hastalığı yüzünden birçok vatandaş otellerdeki rezervasyonlarını iptal ettirdi.

Reklam
Ruam hastalığı turizmi vurdu! Büyükada'da otel rezervasyonları iptal ediliyor
22 Aralık 2019 - 10:31
Reklam

Büyükada’da 81 atın itlaf edilmesine neden olan ruam hastalığı yüzünden birçok vatandaş otellerdeki rezervasyonlarını iptal ettirdi.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bölgedeki otel yöneticileri “Arayan müşterilerimiz, Ruam hastalığı varmış, tehlikeli mi, karantina altına alınmış, gelmesek mi diye soruyorlar. Bazı aileler arayıp bebeğimiz var diyerek rezervasyonlarını iptal ettiriyor.” dedi.Büyükada'da daha önce de birçok kez bu hastalık olduğunu ama çok fazla sayıda ata bir şey olmadığını, bu sene medyaya da çok yansımasıyla birlikte insanların şu andaki duruma tepkili yaklaştığını söyleyen bölge turizmcileri ''Yaşanmaması gereken bir şeydi. Basında ve sosyal medyada dolaşan bazı haberler bizim işlerimizi de çok etkiledi. Karantina sadece atlar için var, atların giriş çıkışı yasak adaya ama insanlar konusunda hiçbir sıkıntı yok. Bizler yıllardır gidip geliyoruz. Bu bir anda ortaya çıkan bir hastalık da değil. Atlarda daha önceden de var olan, şu an için fazlalaşmış bir şey. Ada şartlarında bir işletme sahibi olmak çok zor. Bu bizim işlerimizi daha da zorlaştırdı. Rezervasyonlarımız iptal oluyor. Yılbaşı yakın, insanlar tedirgin oluyorlar. Sanki adaya girdikleri zaman bulaşıcı bir hastalığa yakalanacakmış gibi hissediyorlar. Bunlar bizi sıkıntıya sokuyor" diye konuştu.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum