Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus milyarderlerin gözü Bodrum'da! 300 milyon dolarlık yatırım planlıyorlar

Türkiye’nin önemli turizm destinasyonlarından Bodrum, Rusya ve Ukrayna’nın sosyal medya fenomenlerini buluşturdu.

  • Reklam
Rus milyarderlerin gözü Bodrum'da! 300 milyon dolarlık yatırım planlıyorlar
07 Mart 2021 - 19:33
Reklam
Bodrum Belediyesi’nin davetiyle ülkelerinde turizmde söz sahibi olan sosyal medya fenomenleri, kentin turistik ve tarihi bölgelerini dolaştı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ev sahipliği yaptığı toplantıda Rusya ve Ukrayna’nın Bodrum’u keşfetmeye başladığını, bunun da elde edilen verilerle göz önüne çıktığını dile getirdi.


Bodrum’un hem kalite hem de hizmet anlayışı bakımından Saint Tropez, Cannes gibi turistik şehirlerle yarıştığını anlatan Başkan Aras sunduğu tarih ve güzellikle Bodrum'un yakın zamanda sadece Avrupa’da değil, dünya turizminde de yıldız destinasyon olarak anılacak potansiyele sahip olduğunu belirtti.


Türkiye'nin turizmde önemli pazarlarından olan Rusya ve Ukrayna’nın içinde bulunduğu eski Sovyet ülkeleri arasında Bodrum'un giderek daha fazla öne çıkmaya başladığını anlatan başkan Aras bunu rakamlarla da gördüklerini belirterek şöyle devam etti:

''2019 yılında 127 bin turist gönderen Rusya, 2020 yılında 67 bin 203 turistle ilk sırada yer aldı. Yine 2019’da 78 bin 876 Ukraynalı Bodrum’u ziyaret etmişti. Bu sayıyla Ukrayna, 2019’da 6’ncı sırada yer aldı. 2020’de 66 bin 637 Ukraynalı kentimizde misafirimiz oldu. Ukrayna da geçen yıl Rusya’nın çok az bir sayıyla hemen ardından ikinci sırada yer buldu. Ayrıca Azerbaycan, Litvanya, Belarus, Kazakistan vatandaşları da Bodrum’u en fazla tercih eden 25 ülke arasında yer alıyor.''

Bodrum’da Rusça konuşulan ülkelere yönelik festivaller, şenlikler düzenlediklerini kaydeden Başkan Aras şöyle devam etti:

''Bodrum, Rus ve Ukraynalı iş adamlarının da gözdesi olmuş durumda. Ünlü Rus markaları ve restoranları Bodrum’da çalışıyor, şube açıyor. Turizm tesislerine yatırım yapıyor veya satın alıyor. Şu anda planlanan 300 milyon dolarlık yatırım söz konusu.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum