• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rus turist akın etmeyip ne yapsın! Yurt dışında en ucuz tatil Türkiye'de

Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya'da basın, Rus tatilcilerin bu yaz hangi ülkede tatil için ne kadar harcama yaptıklarını yazdı.

  • Reklam
Rus turist akın etmeyip ne yapsın! Yurt dışında en ucuz tatil Türkiye'de
24 Eylül 2021 - 21:32
Reklam
Reklam
Reklam
Geride bıraktığımız yaz mevsiminde tur paketi almadan tatile çıkan Ruslar en maliyetli seyahati Yunanistan'a, en ucuzu ise Krasnodar ve Kırım'a yaparken Rus İzvestiya gazetesinin yayınladığı Tinkoff Data analizine göre, turla seyahat edenler için en hesaplı tatil güzergah ise Türkiye oldu.

Rekor seviyedeki ucuzluğa rağmen Rus turistler Türkiye'de Rusya'ya kıyasla yüzde 20 daha fazla harcama yaparken iki Rus turistin harcadığı yeme-içme, konaklama dahil, ancak uçak bileti hariç ortalama miktarlar şu şekilde:


Rusya'nın Karadeniz kıyısı: 70-75 bin ruble, Türkiye: 90 bin ruble (10 bin 800 TL), Mısır: 120 bin ruble, Birleşik Arap Emirlikleri: 190 bin ruble, Yunanistan: 200 bin ruble.


Rus İzvestiya gazeteye konuşan Rusya Tur Endüstrisi Birliği yetkilileri, uçak bileti fiyatları nedeniyle Rusya dışında tatil yapmanın ülke içine kıyasla 2 kat pahalıya maalolduğunu belirtirken Rus turistlerin Türkiye'ye uçmak için harcadığı ortalama miktarın 21 bin ruble olarak hesaplandığını (2 bin 500 TL) ve kurdaki artışın tatil maliyetlerini yükselttiğine dikkat çekerek fiyatların geçen yıla kıyasla yüzde 30 arttığını dile getirdi.

2022 tatil sezonundaki tablonun kurun yanı sıra pandeminin seyrine de bağlı olacağını belirten Rus sektör temsilcileri daha fazla ülkeyle uçuşların başlaması durumunda ülke içi tatil fiyatlarının ucuzlayabileceğini söyledi.


 


YORUMLAR

  • 0 Yorum