Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rus turist için Türkiye'ye alternatif pazara uçuşlar başlıyor

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'da turistlerin gözde yurt dışı tatil destinasyonlardan olan bölgeye 6 yıldır devam eden charter uçuşlarıyla ilgili yasak sonlandırıldı.

  • Reklam
Rus turist için Türkiye'ye alternatif pazara uçuşlar başlıyor
24 Temmuz 2021 - 19:06
Reklam
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından imzalanan kararname ile 2015 yılında Mısır’a konulan charter uçuş yasağı iptal edilirken 9 Ağustos'tan itibaren delta varyantı kabusunu yaşayan Rusya'dan Mısır'ın tatil beldeleri Hurgada ve Şarm El-Şeyh'e uçuşlar tekrar başlayacak.

Rusya koronavirüsle mücadele operasyon merkezine göre, Moskova'dan Mısır'ın her iki şehrine haftada beşer uçuş yapılacak. Ayrıca Rusya 9 Ağustos'tan itibaren Bahreyn, Dominik Cumhuriyeti ve Moldova ile uçuşlarına yeniden başlayacak ve Suriye'ye uçuş sayısını artıracak.


Mısır Sina Yarımadası'nda 224 kişiyi taşıyan Rusya merkezli Metrojet Havayolları'na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı 2015 yılında düşmüş, uçaktaki tüm yolcu ve mürettebat hayatını kaybetmiş, kazanın ardından Rusya ve Mısır arasında karşılıklı olarak uçak seferleri durdurulmuştu.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018 yılında ise sadece Mısır’ın başkenti Kahire ve Rusya’nın başkenti Moskova arasında karşılıklı uçuşların başlatılmasına yönelik kararname imzalamıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum