• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ruslar yurt dışı tatil planlarından vazgeçmeye başladı!

Rusya’da yapılan bir araştırma, ülke vatandaşlarının yalnızca yüzde 4’ünün önümüzdeki yaz tatilini yurt dışında geçirmeyi planladığını gösterdi.

  • Reklam
Ruslar yurt dışı tatil planlarından vazgeçmeye başladı!
13 Mart 2023 - 10:04
Reklam
Reklam
Reklam
Ülkede reel gelirlerin düşmesi ve uçak bilet fiyatları başta olmak üzere tur fiyatlarında yaşanan artışlarla birlikte ekonomik ve politik belirsizlikler 2023 yazını Ruslar için dış turizmde sisli hale getirdi.

Rusya'da yapılan araştırmaya katılan yaşı 24’ün altında olanların yüzde 10’u bu yıl yaz tatili için yurt dışına çıkma planı yaptığını açıklarken araştırmaya katılan Rusların yalnızca yüzde 4’ü önümüzdeki yaz tatilini yurt dışında geçirmeyi planladığını açıkladı. Araştırma sonuçlarına göre bu yıl Rus turistler arasında en popüler destinasyonlar Tunus, Türkiye, Abhazya, Yunanistan ve Küba olarak belirlendi. Avrupa ise artık istisnai destinasyon durumunda yer alırken AB üyelerinden Litvanya, Estonya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Danimarka, Romanya, Belçika ve Hollanda Rusya vatandaşlarına vize vermeyi durdurmuştu.


Sırbistan dışındaki tüm Avrupa ülkeleri, ayrıca Dominik Cumhuriyeti, Meksika ve ABD Rusya’ya ve Rusya’dan uçuşları askıya alırken Rusya’da hükümet bu yıl iç turizmi geliştirmek için 12 milyar ruble harcamayı planlıyor.


İç turizmde seyahat acentalarına bazı vergi muafiyetlerinin de gündemde olduğu Rusya'da Superjob’un verilerine göre, iki sene önceki ankete katılanların ise yüzde 7’si bu yıl yaz tatili için yurt dışına çıkma planı yaptığını açıklamıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum