Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya Başbakan Yardımcısı'ndan Türkiye ve turizm açıklaması!

Son dönemde iç turizmi geliştirme projelerini gündeme getiren Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko açıklamalarda bulundu.

Reklam
Rusya Başbakan Yardımcısı'ndan Türkiye ve turizm açıklaması!
30 Nisan 2021 - 13:05
Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko Rusların 10 yılda yurt dışında tatile 250 milyar dolardan fazla harcadığını, bu para ile Türkiye, Mısır ve Yunanistan'ın yeniden inşa edildiğini söyledi.

Rus turistlerin dünyada en fazla seyahat eden turistler arasında altıncı sırada olduğunu belirten Çernışenko yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Bize ise çok az yabancı turist geliyor. Bu sıralamada dünyada 35’inciyiz. Uluslararası arenada bir çok ülke Rus turist için mücadele ediyor. Rus turistler Türkiye’de, Yunanistan’da, İspanya’da, Tayland’da, Vietnam’da, Mısır’da çok seviliyorlar. Rusya’da para kazanan insanların kazandıkları paraları Rusya’da harcama imkanı ve arzusu olmalı.''

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in talimatıyla 2019’da 65 milyon seviysinde olan ve başlatılan yeni ulusal proje kapsamında iç turizmde turist sayısının 2030’a kadar 140 milyona çıkarılması hedefleniyor. 

Bu hedef doğrultusunda 2030’a kadar federal bütçeden 529 milyar, yerel bütçeden de 72 milyar ruble harcanması planlanıyor. 


Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Zafer Cengiz
    2 hafta önce
    Gönderdiğin her 3 turiste karşı 1 turist iste ve 2 misli de karlı çıkıver Başkan! TAG