Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya'da 2021 sezonunda iç turizme yeni destek geliyor

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko, pandemi sırasında iş dünyasına olası yardımı görüşmek üzere en büyük tur operatörleri ve turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Reklam
Rusya'da 2021 sezonunda iç turizme yeni destek geliyor
17 Şubat 2021 - 11:40
Reklam
Turizm sektör temsilcileri yapılan görüşmede halihazırda uygulanmakta olan veya uygulanması planlanan olası destek önlemleri masaya yatırıldı. 

Turizm sektörü için alınacak olan destek tedbirlerinin öncelikle iç turizmin daha da geliştirilmesi yönünde olacağını belirten Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko turizm sektör temsilcilerinin de bu yönde çalışma yapması gerektiğini belirtti.


Alınacak ve alınması olası tüm önlemlerin koronavirüs nedeniyle turları gerçekleşmeyen ve turistlere karşı yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için Rus tur operatörlerinin pazardan çıkmasını engellemek olduğunu vurgulayan Chernyshenko yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


''Geçen yıl turizm sektörü için çok zordu. Ortak çalışmaların bir sonucu olarak, turizm ekonominin en çok etkilenen sektörleri listesine dahil edildi ve bu da sistematik destek düzenlemeyi ve iflasları önlemeyi mümkün kıldı. Aynı zamanda, hala dengeli kararlar gerektiren sorular olduğunu görüyoruz.''


Toplantının ardından, Rosturizm'e önerilen tüm önlemlerinin hayata geçirilmesi için talimat verildiği açıklanırken alınan tedbirlerin ne zaman hayata geçeceği konusunda bilgi verilmedi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum