Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya'da her 2 rezervasyondan 1'i Türkiye'ye

Rusya ile Türkiye arasında 1 Ağustos'ta tarifeli, 10 Ağustos'ta da charter uçuşlarının başlayacak olması sektörü hareketlendirdi.

Reklam
Rusya'da her 2 rezervasyondan 1'i Türkiye'ye
29 Temmuz 2020 - 13:00

Rusya ile Türkiye arasında 1 Ağustos'ta tarifeli, 10 Ağustos'ta da charter uçuşlarının başlayacak olması sektörü hareketlendirdi.

İki ülke arasında uçuşların yeniden başlayacağının ilan edilmesiyle birlikte Rusya'da Türkiye turları rezervasyonları patlama yaşanırken, Rus basını Türkiye tur satışlarının Rusya içi rezervasyonları geride bıraktığını yazdı.

Level.Travel yetkilileri yaptıkları rezervasyonların yüzde 52'sinin Türkiye'ye olduğunu söylerken, firmanın paylaştığı bilgilere göre, ortalama rezervasyon bedeli 131 bin ruble (12 bin 500 TL) tutarında. Bir diğer rezervasyon şirketi Travelata.ru yetkilileri de sattıkları turların yüzde 83'ünün Türkiye istikametinde olduğunu bildirdi.

Rus turizm sektörü uzmanları, Türkiye'nin kapılarını yeniden Rus turistlere açmasının iç piyasayı şimdilik olumsuz etkilemediğini, Rus turistlerin Türkiye dönüşü koronavirüs testi yaptırmak zorunda olmasından dolayı pek çok tatilcinin ülke içinde tatil yapma planına bağlı kalmaya ittiğini belirtiyor.

Rus İzvestiya gazetesi, Rusya’nın Türkiye ile uçuşları yeniden başlatması kararının ardından Antalya’nın Ruslar arasında en popüler güzergah haline geldiğini, geçen yıla kıyasla Moskova’dan kente olan biletlerin yüzde 42, İstanbul’a biletlerin yüzde 30 pahalandığını yazdı.

Bilet fiyatları tavan yaptı

Moskova kalkışlı biletlerin fiyatında geçen yıla göre, Antalya’ya yüzde 42, İstanbul’a yüzde 30 artış gözlenirken, St. Petersburg kalkışlı uçuşlar için ortalama bilet fiyatı Antalya’ya yüzde 61 artarken, İstanbul’a ise yüzde 13 düştü.

27 Mart’ta koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası uçuşların durdurulduğu Rusya'da, 1 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’a, 10 Ağustos’ta Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuşların yeniden başlayacağını duyurdu. Uluslararası uçuşlar başkent Moskova, Moskova bölgesi, St. Petersburg ve Rostov-na-Donu üzerinden yapılacak.


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum