Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Rusya'da Türkiye uçak bilet fiyatlarında son durum

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya’da sivil havacılık sektörünün zararı ciddi boyutlara ulaşırken, iç hat uçak biletlerinin bu yıl da ucuzlamaya devam etmesi bekleniyor.

Reklam
Rusya'da Türkiye uçak bilet fiyatlarında son durum
11 Ocak 2021 - 09:46
Reklam

Rus basınına konuşan sektör temsilcileri, iç hat uçak bilet fiyatlarının 2021’de talepteki düşüşe bağlı olarak ucuzlamaya devam edeceğini öngördü.

2020’de bilet fiyatlarının yüzde 10-20 ucuzladığı bilgisini veren Utair Genel Müdürü Pavel Permyakov, ortalama fiyatın bu sene de düşeceğini tahmin ettiklerini belirtti.


Ural Hava Yolları’nın iç hat bilet fiyatlarının geçen sene ortalama yüzde 14 düşüşle 6 bin 700 rubleye gerilediğini aktaran Tutu.ru yetkilisi Olga Yenihinoya ise 2021’de iç hat bilet fiyatlarının yüzde 5-6 ucuzlayabileceğini dış hat seferlerinin fiyatlarında ise artış olabileceğini belirtti. 


Tutu.ru’nun verilerine göre, Rusya’dan Türkiye’ye ortalama uçak bileti fiyatı Ağustos-Eylül 2020 döneminde bir yıl öncesine göre yüzde 20 artarken, Aralık ayında ise yıllık bazda yüzde 5 ucuzladı.


Rusya Hava Taşımacılığı Operatörleri Birliği verilerine göre, ülkede sivil havacılık sektörünün 2020’nin dokuz ayında 140 milyar dolar olan zararının geçen yılın genelinde 200 milyar rubleyi (2,65 milyar dolar) bulması bekleniyor.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum